Tygodniowy urobek Farmer’s Wife

Może Ci się również spodoba

5 odpowiedzi.

 1. Dorota pisze:

  Ciekawe z tymi nazwami. Dzięki za odpowiedź.
  Bardzo podobają mi się Twoje prace

 2. Dorota pisze:

  Mam jeszcze jedno pytanie. Może głupie, ale ja naprawdę dopiero zaczynam i powoli rozeznaję się w temacie. Szyję dopiero od jesieni. Czy ty sama nadajesz nazwy swoim pracom, czy jest to jakaś nazwa ogólna, w/g tzw. Szkoły Patchworku?

  • elazeman pisze:

   To zależy: na przyklad Farmers Wife, czy Gipsy Wife to nazwy nadane przez autorki-projektantki tych wzorow. Wiele bloków, czy wzorow ma tradycyjne nazwy- np ohio star, one block wonder, itd. W takich sytuacjach używam tych nazw, a czasem coś mi po głowie chodzi i paczłork dostaje swoją unikalną nazwę wymyśloną przeze mnie 🙂

 3. Dorota pisze:

  Piękne! Chciałabym poćwiczyć szycie takich bloczków. Szczególnie podoba mi się Aunt. Niby wiem z czego się składają, ale możesz napisać mi jaka jest kolejność zszywania? Ja w tej chwili poprzestaję na szyciu bloczków. Może zrobię z nich poduszki. Wszystkie twoje prace bardzo mi się podobają, moje klimaty, moje kolory.
  Pozdrawiam!

  • elazeman pisze:

   W tym bloku trzeba nakpierw przygotowac ten centralny element (u mnie z myszką), a potem zszywac elementy w paski i na koncu całość.