Praca “Bez tytułu”, czyli quilt minimalistyczny

Może Ci się również spodoba

17 komentarzy

 1. Karolina napisał(a):

  Danusiu. Ja widzę to co Ty. Ale widzę też fakt, że jest brzydki. Bo musi być brzydki. Rozmawiałyśmy o tym z Elą i wyszło mi,że jej quilt jest jak rzeźby Abakanowicz. Gdy porównamy je z rzeźbami Michala Anioła to są brzydkie, inne , zmuszajace do myślenia. Ale artyzmu nikt im nie odmawia. Po prostu inny typ.

 2. elazeman napisał(a):

  Danusiu, bardzo dziękuję za wnikliwe komentarze. Ja szanuję wszystkie opinie. A Karolina jest moją siostrą – tym bardziej gładko przyjmuję jej “nielubienie” tej pracy, bo kto ma być szczery do bólu, jak nie siostra?

  • Danka Kruszewska napisał(a):

   Elu – ja też szanuję wszystkie opinie. Ale podyskutować można… Może twoja siostra spojrzy teraz jeszcze raz na twoją dziurę i zobaczy to, co ja? Pozdrawiam najserdeczniej całą Rodzinę. 🙂

  • elazeman napisał(a):

   Można, można dyskutować. Nawet trzeba. Pod “brzydkim” quiltem jest dyskusja, pod “ładnym” pochwały. Lubię pochwały (jak każdy), ale cenię też dyskusję. Wnosi coś do mojego myślenia o tym, co robię. Dziękuję za wszystkie komentarze – również te na flickrze – są dla mnie ważne.

 3. Danka Kruszewska napisał(a):

  A ja się nie zgadzam z epitetami! Brzydki??? Prymitywny??? Jest świetny! Minimalistyczny, innowacyjny, “moderny”, niewinny, inny! Jak powiew świeżego powietrza w zatłoczonym samochodami tunelu (wheels, wheels!) Świetny kontrast między kanciastymi elementami tła i kolistym pikowaniem, między poszarpanym brzegiem kwadratu i gładkością brzegu koła oraz między zwartą płaszczyzną bieli i dziurą, przez którą widać… świat? okrągłą Ziemię? cień na białej ścianie? pustkę??? Jakie tu pole do popisu fotografa! Ile interpretacji!!! Ile możliwości prezentacji na wystawie!!! Szkoda, że w konkursie wzięły udział inne zdjęcia, szczególnie zabrakło tego na płocie (płota mogłoby być mniej!) – Ela, to jest czysta ilustracja moich uwag przy pracy Jo na temat konkursowych zdjęć!!! Przy zgłoszonych sama bym nie głosowała na wygraną, tylko na wyróżnienie. 😀

  • Danka Kruszewska napisał(a):

   PS. To całkiem normalne, że wiele quiltów ma z tyłu dwa tunele – na górze do zawieszania i na dole do obciążania / wygładzania powierzchni i kantów. Zszywki i w ogóle rozpinanie pracy na ramie najczęściej jest w konkursach zabronione. Bo trzeba sobie siebie wyobrazić jako organizatora wystawy konkursowej – prace są na ogol przysyłane pocztą albo kurierem (a więc bez listew) i mają wisieć tak samo, ale zawieszenia nie powinno być widać (żadnych odstających gwoździ ani wystających końców listew, tylko ew. druty czy sznurki z szynowego systemu zawieszania od góry) . Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych tak udanych prac.

 4. Karolina napisał(a):

  Trudno go lubić bo jak mówiłam wcześniej on brzydki jest. Wśród zawsze pięknych wykończonych prac on po prostu taki inny jest. Artystyczny. Brzydki. Prymitywny. Minimalistyczny.

 5. Jo napisał(a):

  bardzo pasują do niego zszywki
  ale przed deszczem zdejmiesz?!

  jest świetny, oryginalny, ot co!

 6. Anna Ploch napisał(a):

  Jak dla mnie ta praca to minimalizm i modern w czystej postaci. Bardzo mi się podoba. A z tyłu przyszyj listwy i nie będzie się falować.

 7. Małgorzata napisał(a):

  Ela, ja go polubiłam od razu, ale dlatego, że widziałam. Dziś gadałyśmy o nim z Jo. Mnie zdziwiły wysłane zdjęcia. Teraz wiem, serca do nich nie miałaś. Te pokazane dzisiaj są świetne i pokazują to, co widziałam!
  Polub, koniecznie!