Nowa maszyna do szycia. Mój wybór

Może Ci się również spodoba

11 komentarzy

 1. Małgorzata napisał(a):

  Elu, gratuluję zakupu i przede wszystkim życzę długiej dobrej współpracy, niech cieszy ten nabytek! Myślę, że gdybym musiała kupić nową maszynę mój wybór byłby identyczny, fajnie szyje się na tym sprzęcie.

 2. Ania Ploch napisał(a):

  Elu, piękna! Piękna taka że aż mnie skręca żeby “pomacać”. Wyobrażam sobie to pikowanie jak masełko na świeżej bułeczce….. Mniam. Życzę smacznego!!!
  I ciekawa jestem jak teraz będziesz wywijała 😀 Zważ że teraz oczekiwania są 😉

  • elazeman napisał(a):

   Jest tak jak sobie wymarzyłam: siadam, wyłączam ząbki, zmieniam stopkę i hajda! Wypikowalam dziś Orient ( na razie tajny) – sama radość:)

 3. Anetta napisał(a):

  Wcale się nie wpraszam ale chcąc obejrzeć twoje cudo muszę przyjechać do ciebie? A tak z innej beczki dlaczego stopka do krytych zamków nie pasuje?

  • elazeman napisał(a):

   Zapraszam – przyjeżdżaj oglądać. Stopka nie pasuje bo w nowej ma szerokosc 9mm, a w starej 6 mm.

 4. Jolcia napisał(a):

  Elu, mam Janome 6125QC ciut starszą od Twojej, ze 2-3 lata chyba. Nic mi w niej nie brakuje poza… no właśnie! Nic nie brakuje, poza tym miejscem między igłą a korpusem 🙁 Ale… mam też starego Łucznika, który ma ciut więcej miejsca! I tego się trzymam 🙂 Nie powiem, że nie chciałabym… pewnie, że bym chciała. Cóż… jak się nie ma co się lubi… 😉
  Dobrej przyjaźni z nową maszyną! 🙂

  • elazeman napisał(a):

   Moja 6125QC już nie daje rady – miałam do wyboru ładowanie kasy w nowy silnik i inne zuzyte czesci albo zbieranie na nową maszynę. Gdybym miała więcej zmyslu technicznego albo złotą rączkę w domu szyłabym pewnie na moimstarym Łuczniku do dziś ( stoi sobie na strychu). Niestety ciągłe awarie skutecznie mnie do tego zniechęcają.

 5. Kamila@WorkWithPatches napisał(a):

  Gratulacje!
  Życzę owocnej współpracy z nową przyjaciółką. Oczywiście będę śledzić efekty na blogu 🙂
  Pozdrawiam
  Kamila

 6. magin napisał(a):

  Cudowna maszyna! Teraz to się będzie działo 🙂