Nine patch 2 – wybór tkanin na ten tydzień

Mój subiektywny wybór tkanin na ten tydzień. Kolor zielony rządzi. Z fioletem do spółki.

9patch

Dziś trochę się pomęczyłam, bo wcale nie ma u nas dużego wyboru tkanin o tradycyjnych wzorach. Mam nadzieję, że ten zestaw “ze sobą gada”.

Co my tu mamy? (w rzędach od lewej do prawej)

  1. Tkanina z kolekcji Gypsy Caravan – projekt Amy Butler. Sklep color-mercado.pl Nie do końca jestem pewna, czy pasuje do tej bajki. Ma fajny, drobny geometryczny wzorek. To mnie urzekło w tej tkaninie
  2. Jenean Morrison – Silent Cinema (Free Spirit). Ze sklepu B-craft.pl. Piękna zieleń i wzór “z pazurkiem”. Podoba mi się.
  3. Tkanina z kolekcji Quilt Essentials – Bardzo mi tu pasuje. Spełnia wszystkie warunki do bycia dobrym elementem tradycyjnego zestawu . Ze sklepu B-craft.pl
  4. Kona w kolorze Ivy ze sklepu craftfabric.pl . Mam takie marzenie, że będę mogła w Polsce kupić wszystkie odcienie solidów Kony. Ten jest piękny.
  5. Mrs March’s Basic collection – ze sklepu craftfabric.pl spośród kilku dostępnych tkanin w drobne kwiatki, ta mnie kusi od dawna.  Ma taki wiktoriański urok. Sukienka z bufiastymi rękawami Ani Shirley mogła być uszyta z takiej tkaniny 🙂
  6. Quilters Basic – boskie zielenie, słodkie drobne serduszka. Cała kolekcja jest stworzona dla miłośniczek tradycyjnych drobnych wzorków i kolorów.  Inne z tej serii – dostępne w craftfabric.pl – równie piękne. Mniej mnie przekonują te ze złocieniami, ale ja złotego nie lubię w tkaninach., więc jestem nieobiektywna.
  7. Classic Cottons – ciemna śliwka. Piękny kolor. Tym razem ze sklepu B-craft.pl
  8. Quilter’s Linen – wbrew nazwie to tkaniny bawełniane.  Ładne stonowane odcienie. Dobre jako neutralne “uspokojenie” tematu. Z craftfabric.pl
  9. Tkanina jednobarwna ze sklepu Kiltowo.pl. W pięknym kolorze lekko spłowiałego bzu.

 

Z tego typu tkanin świetnie się szyje tradycyjne bloki patchworkowe z drobnych elementów. Drobne wzorki nie zostaną pociachane i “stracone”, ale dalej będą cieszyły oko swoją urodą. Ja powiększam sukcesywnie moją kolekcję tego typu tkanin – szukam takich jak te, które tu wybrałam: drobne wzorki z niezbyt szerokim wachlarzem użytych kolorów, bez białego (lub z minimalną ilością), tradycyjne motywy równomiernie rozłożone. Do tego solidy, czyli tkaniny jednobarwne. Zawsze warto je mieć pod ręką, zwłaszcza neutralne odcienie – beże i szarości, różne odcienie białego, a do nowoczesnych wzorów jeszcze czarny.

Podoba Wam się taki zestaw?

Pozdrawiam

podpis

Update:

Po komentarzu Małgosi postanowiłam sprawdzić, jak to będzie wyglądać w projekcie. Trochę zabawy w programie graficznym (przepraszam za drobne niedociągnięcia, ale trochę mi się nie zeszło w grafice 🙂 i oto:

Old_Maids_Puzzlepoduszka

Blok Old Maids Puzzle x 4. HST+kwadraty. Fajna poduszka. Wytrawna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarze “Nine patch 2 – wybór tkanin na ten tydzień”