Nine patch 2 – wybór tkanin na ten tydzień

Nine patch 2 – wybór tkanin na ten tydzień

Mój subiektywny wybór tkanin na ten tydzień. Kolor zielony rządzi. Z fioletem do spółki.

9patch

Dziś trochę się pomęczyłam, bo wcale nie ma u nas dużego wyboru tkanin o tradycyjnych wzorach. Mam nadzieję, że ten zestaw “ze sobą gada”.

Co my tu mamy? (w rzędach od lewej do prawej)

  1. Tkanina z kolekcji Gypsy Caravan – projekt Amy Butler. Sklep color-mercado.pl Nie do końca jestem pewna, czy pasuje do tej bajki. Ma fajny, drobny geometryczny wzorek. To mnie urzekło w tej tkaninie
  2. Jenean Morrison – Silent Cinema (Free Spirit). Ze sklepu B-craft.pl. Piękna zieleń i wzór “z pazurkiem”. Podoba mi się.
  3. Tkanina z kolekcji Quilt Essentials – Bardzo mi tu pasuje. Spełnia wszystkie warunki do bycia dobrym elementem tradycyjnego zestawu . Ze sklepu B-craft.pl
  4. Kona w kolorze Ivy ze sklepu craftfabric.pl . Mam takie marzenie, że będę mogła w Polsce kupić wszystkie odcienie solidów Kony. Ten jest piękny.
  5. Mrs March’s Basic collection – ze sklepu craftfabric.pl spośród kilku dostępnych tkanin w drobne kwiatki, ta mnie kusi od dawna.  Ma taki wiktoriański urok. Sukienka z bufiastymi rękawami Ani Shirley mogła być uszyta z takiej tkaniny 🙂
  6. Quilters Basic – boskie zielenie, słodkie drobne serduszka. Cała kolekcja jest stworzona dla miłośniczek tradycyjnych drobnych wzorków i kolorów.  Inne z tej serii – dostępne w craftfabric.pl – równie piękne. Mniej mnie przekonują te ze złocieniami, ale ja złotego nie lubię w tkaninach., więc jestem nieobiektywna.
  7. Classic Cottons – ciemna śliwka. Piękny kolor. Tym razem ze sklepu B-craft.pl
  8. Quilter’s Linen – wbrew nazwie to tkaniny bawełniane.  Ładne stonowane odcienie. Dobre jako neutralne “uspokojenie” tematu. Z craftfabric.pl
  9. Tkanina jednobarwna ze sklepu Kiltowo.pl. W pięknym kolorze lekko spłowiałego bzu.

 

Z tego typu tkanin świetnie się szyje tradycyjne bloki patchworkowe z drobnych elementów. Drobne wzorki nie zostaną pociachane i “stracone”, ale dalej będą cieszyły oko swoją urodą. Ja powiększam sukcesywnie moją kolekcję tego typu tkanin – szukam takich jak te, które tu wybrałam: drobne wzorki z niezbyt szerokim wachlarzem użytych kolorów, bez białego (lub z minimalną ilością), tradycyjne motywy równomiernie rozłożone. Do tego solidy, czyli tkaniny jednobarwne. Zawsze warto je mieć pod ręką, zwłaszcza neutralne odcienie – beże i szarości, różne odcienie białego, a do nowoczesnych wzorów jeszcze czarny.

Podoba Wam się taki zestaw?

Pozdrawiam

podpis

Update:

Po komentarzu Małgosi postanowiłam sprawdzić, jak to będzie wyglądać w projekcie. Trochę zabawy w programie graficznym (przepraszam za drobne niedociągnięcia, ale trochę mi się nie zeszło w grafice 🙂 i oto:

Old_Maids_Puzzlepoduszka

Blok Old Maids Puzzle x 4. HST+kwadraty. Fajna poduszka. Wytrawna.

4 komentarzy

Ela, masz wyczucie do dobierania tkanin do dużego bloku ! Bardzo mi się podoba ta poduszka i połączenie zielonego z fioletem, ale bez wzorów lawendowych jak wszędzie.

Zestaw fajny, ale dużego projektu z niego osobiście bym nie stworzyła. Chyba. Jakieś drobiazgi, by pobawić się nietypowym dla mnie zestawieniem – tak, lubię takie eksperymenty i dlatego mam w swojej szafie nie moje kolory. Dużą rzecz muszę chyba mocno czuć, no nie wiem, jak to opisać 🙂

Coś w tym jest. Ja te zestawy traktuję trochę jak ćwiczenie. Spróbowałabym np. na poduszce, żeby się upewnić, czy mi grają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =