Malka Dubrawsky – projektantka tkanin i quiltów 5 komentarzy


Właściwie nie wiem, dlaczego Malka Dubrawsky od tak dawna mnie fascynuje. Dokładniej – nie ona osobiście :), ale jej tkaniny i patchworki. Oglądam je od dawna. Dzisiaj spróbuję w kilku słowach Wam przybliżyć jej twórczość.

Malka Dubrawsky jest niezwykle kreatywną osobą, artystką, projektantką.  Zaprojektowała kilka kolekcji tkanin dla Mody. Wszystkie w bardzo charakterystycznym dla siebie stylu: bardzo nowoczesne, o nasyconych, żywych kolorach i raczej z przewagą dość dużych wzorów. Najbardziej podobały mi się “Simple marks” i “A stitch in color”, ale to nie wszystkie kolekcje – było ich więcej. Niestety, w zasadzie są wyprzedane, bo pochodzą sprzed kilku lat. Dobra wiadomość: kilka wzorów jest nadal dostępnych w robinspatchwork. eu

Pozwoliłam sobie zrobić mały kolaż ze zdjęć pochodzących z tego sklepu:

MALKAdubrawsky kolaz zdjec(wszystkie tkaniny z kolażu dostępne w robinspatchwork.eu)

Obecnie Malka farbuje tkaniny ręcznie technikami batikowymi. Można je kupić w jej sklepie na etsy. Fascynujące jest dla mnie jak ona wykorzystuje bardzo tradycyjną technikę barwienia i uzyskuje tak nowoczesne w wyrazie efekty.

Poza tkaninami Malka Dubrawsky szyje i projektuje patchworki. Bardzo fajne projekty można znaleźć w jej książce “Fresh quilting” (jest nawet ubranko na maszynę do szycia) . Jej kursy (instrukcje) znajdziecie też na Craftsy. W swoich projektach korzysta oczywiście z własnych tkanin. Bogate, nasycone i czyste kolory to raz, dwa – wzory cechujące się prostotą i wyrafinowaniem, a do tego bardzo charakterystyczne pikowanie. Jakby niedbałe, choć to oczywiście tylko pozory. Długie niby proste linie, czasem koliste formy, o lekko organicznej formie. Całość robi wrażenie bardzo nowoczesne i pięknie wpisuje się we współczesny quilting.

Jeśli zainteresowałam Was twórczością Malki, zajrzyjcie koniecznie na jej stronę i (koniecznie) na starego bloga (prowadzonego do 2014 r.) Kto nie ma czasu – niech chociaż rzuci okiem na moją tablicę na Pintereście.

Ponieważ sama zajmuję się farbowaniem tkanin, a w planach mam batiki i inne techniki, interesuje mnie, jak to robią profesjonaliści. Stąd ten tekst. Będą następne (chyba) 🙂

Mam też nadzieję, że wykorzystanie zdjęć ze sklepu robinspatchwork.eu zostanie mi wybaczone 🙂

Pozdrawiam

podpis


5 komentarzy do “Malka Dubrawsky – projektantka tkanin i quiltów

 • Olga Zawisza Lalabaj

  bardzo fajne te posty o projektantach, wciągam się 🙂
  Malka rzeczywiście ma fajną twórczość. Lubię taką kolorystykę i takie wzory.
  Jako że chodzi za mną quilt w kolorystyce afrykańskiej to fajnie by było mieć trochę tych malkowych szmatek 😉
  Olga

  • elazeman Autor wpisu

   Ciężko je dostać, chyba, że myślisz o tych ręcznie farbowanych z etsy. Może jest jeszcze coś w robinspatchwork, ale dawno nie sprawdzałam.

 • Małgorzata

  Bardzo lubię te tkaniny. Nawet kiedyś użyłam w pewnej pracy.
  Chętnie bym nabyła kolejne, ale wiesz, jak to jest – trzeba wybierać, nie ma rady. Szafa puchnie i tak.

Komentarze są wyłączone.