Tula Pink – projektantka 3 komentarze


Dziś drugi wpis z serii “Projektanci” – Tula Pink. Już pewnie się domyślacie, że zainteresowała mnie ostatnio jej twórczość.

O samej Tuli możecie przeczytać na jej stronie www , że jest ilustratorką, projektantką tkanin, quilterką, autorką i twórczynią. Słowem artystką. Tula współpracuje z producentami “przydasiów” patchworkowych. Jest ambasadorką Berniny, projektuje tkaniny dla Free Spirit, komponuje komplety nici Aurifil i tasiemek Renaissance, wydaje książki z projektami patchworków.

Jej styl nazwałabym współczesnym barokiem. Wyszukane zestawienia wzorów, pomysłów, kolorów to jej znak rozpoznawczy. Jej tkaniny są bardzo charakterystyczne, a każda kolekcja ma jakąś myśl przewodnią. Czasem myśl zgoła szaloną – jak choćby pomysł tkaniny z wzorem selfie królowej Elżbiety I, przewijającą się przez jedną z jej ostatnich kolekcji.

Przyjrzyjcie się jej kolekcjom tkanin pokazanym na stronie autorskiej – jest co oglądać. W polskich sklepach patchworkowych można znaleźć wybór tkanin Tuli. Te, które ja mam w swoich zasobach pochodzą ze sklepów Kiltowo.pl i Szpila shop i są z trzech różnych kolekcji.

tula1Tkaniny Tuli znajdziecie także w innych polskich sklepach patchworkowych ( Sevensistersfabrics, Color mercado ), a komplety nici Aurifil w Craftfabric i B-craft.

Tula projektuje wzory patchworków. Niektóre publikuje w książkach, inne są dostępne free. Na jej stronie znajdziecie kilka na prawdę godnych uwagi wzorów – mini quiltu na ścianę, poduchy z samochodem, a nawet sporych quiltów (narzuta, koc). W jednej z ostatnich Burd był zamieszczony wzór Tuli pochodzący z jej książki “Quilts from the House of Tula Pink: 20 Fabric Projects to Make, Use and Love”   Na stronie Berniny znajdziecie również ciekawy wzór jej autorstwa.

Na tej stronie możecie zobaczyć, co da się uszyć z tkanin Tuli z serii Elisabeth (jest też kilka wzorów).

Jeśli macie ochotę przyjrzeć się bliżej Tuli  i śledzić jej artystyczne poczynania  via internet zajrzyjcie na jej facebooka i instagrama.

To taki krótki research na dziś. Kto się nie przekonał niech zajrzy na moją tablicę Pinterest, gdzie zgromadziłam zdjęcia prac  z tkanin Tuli 🙂

Pozdrawiam

podpis


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarzy do “Tula Pink – projektantka