Praca “Bez tytułu”, czyli quilt minimalistyczny

Brałam udział w konkursie “Koła, kółka, kółeczka” ogłoszonym przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Warunkiem regulaminowym była “cisza przedwyborcza”. Dziś mogę już o pracy napisać, bo wyniki ogłoszono. Bardzo podobaja mi się prace zgłoszone do konkursu – nie tylko te nagrodzone. Moja praca, zgłoszona na ostatnią chwilę, budzi we mnie różne uczucia.

Po uszyciu wogóle nie chciałam przesyłać zgłoszenia. Tyle mi się w głowie kłębiło wątpliwości. Mój mąż w prostych żołnierskich słowach “To po co szyłaś?” spowodował, że ostatecznie zgłoszenie wysłałam 🙂 I takie zdjecia, zrobione ok. 20-tej w ostatni dzień wysyłania zgłoszeń.

kolka1

kolka2

kolka3

Później doszłam do wniosku, że jak ja chyba nie lubię tej pracy, więc dlaczego ktoś miałby ją polubić? I postanowiłam poświęcić temu “dziełu” więcej pozytywnej uwagi. Stąd dzisiejszy wpis na blogu.

Quilt minimalistyczny

Temat konkursu bardzo szeroki i interpratacja dowolna. Mnie po głowie chodziły zdjęcia prac z wystawy w Pradze. Moją uwagę przykuły formy przestrzenne – z dziurami. I wokół dziury zaczełąm budować mój pomysł.

_MG_7552

 

Słowa klucze: minimalizm, natura, prymitywizm, prostota, łaty… Tego się trzymałam. Dziura jest uszyta (wiem, że dziury nie da się uszyć)  trochę na zasadzie aplikacji odwrotnej i jest to jedyne miejsce, gdzie brzeg jest gładki. Reszta – naszywane łaty z lnu i postrzępione brzegi – taki był plan. Koliste pikowanie jest jednocześnie jedynym sposobem umocowania łat. Quilt jest miękki, bo wewnątrz jest bawełniane wypełnienie.

quilt minimalistyczny

Po uszyciu quilt wyprałam, żeby postrzępienia puściły nitki. I zaczęłąm panikować, bo brzegi falowały. Pomogło trochę prasowanie.

quilt minimalistyczny

Nadal falują i to mnie denerwuje. Ale przyjęłam do wiadomości, że taka uroda tej pracy. W zasadzie spełnia moje oczekiwania – ten falujący brzeg to taki prymitywizm 🙂 Quilt jest minimalistyczny przez formę i kolor, bliski naturze przez użycie lnu i bawełny. I bez wątpienia bardzo “mój”. Czas go polubić 🙂

quilt minimalistyczny

Pozdrawiam

podpis

PS

Edit:

Link do Flickra SPP (kliknij na zdjęcie poniżej)

49_01_Bez_tytulu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 komentarzy “Praca “Bez tytułu”, czyli quilt minimalistyczny”