Proste patchworki. Darmowe wzory

Projektanci, sklepy, producenci tkanin – robią nam od czasu do czasu prezenty w postaci darmowych wzorów. Niektóre z nich są godne poświęcenia im większej uwagi. Dziś kilka moich typów (linki będą). Są to propozycje w miarę łatwe – dobre dla początkujących i średnio zaawansowanych 🙂

Top 5 wzorów za darmo (free patterns) które już wypróbowałam lub mam taki zamiar w najbliższej przyszłości.

Wzór 1

Poduszka z autem retro Tuli Pink. (Wzór w PDF tutaj)

Polecam. Moja wersja, którą uszyłam niedawno wygląda tak:

patchwork darmowe wzory

zdjęcie z telefonu – poduszka trafiła w dobre miejsce bez “profesjonalnej sesji fotograficznej” 🙂

Dlaczego warto sięgnąć po ten wzór? Dokładna instrukcja szycia+wzór aplikacji do wydrukowania. Ja robiłam aplikacje na fliselinie dwustronnie klejącej – to bardzo ułatwia robienie aplikacji.

Wzór 2

Makatka na Gwiazdkę od Amy Smart (tutorial na blogu Amy)

Może zdążę jeszcze na tegoroczne Święta 🙂 Podoba mi się zestaw tkanin – nienachalnie świątecznych wzorków i prostota pomysłu. No i temat “drzewny” jest mi bliski.

Wzór 3

Palisades Quilt (Wzór w PDF )

Wzór przygotowany przez AGF dla Fat Quarter Shop. Niedawno przez blogosferę przetoczyła się fala bardziej i mniej udanych wariacji na temat tego wzoru. Wzór mnie zaintrygował bardzo – jestem w trakcie jego realizacji (coś już wrzucałam na FB). Czekam na lepsze światło, żeby porobić moim palisadom zdjęcia (obym nie musiała czekać do wiosny). Na razie kilka pomysłów znalezionych na pintereście.

Wzór 4

Wzór Tuli Pink na narzutę “na leniwca” (Wzór w PDF)

Narzuta z rolki i czarmpaczki + tkanina na tło (dla zapracowanych – jednobarwne rolki też są w sprzedaży). Podoba mi się i już! Spokojnie może to uszyć nawet bardzo początkująca patchworkarka. A jaki efekt! Mam pomysł na szmaty, mam myśl przewodnią – tylko czas mi potrzebny!

Wzór 5

Modny ostatnio wzór na “plusy dodatnie”. (Wzór do pobrania)

A że jest prosty i efektowny warto spróbować.  Autorka rozpisała wszystko bardzo skrupulatnie. Na końcu linkowanego wpisu jest PDF do pobrania. Mam ochotę zaplusować trochę.

Bonus dla wytrwałych:

Bardzo prosty wzór z rolki 🙂 http://static.fatquartershop.com/media/wysiwyg/pdf/Grunge.pdf

 

Wszytko (niestety) po angielsku, ale często wystarczy przyjrzeć się obrazkom, a czasem można poprosić kogoś o pomoc. Czego się nie robi, żeby uszyć fajny quilt?!

Lubicie takie znaleziska? Macie swoją listę wzorków free do wypróbowania?

Pozdrawiam i wracam do moich Palisadek 🙂

podpis

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 komentarzy “Proste patchworki. Darmowe wzory”