Patchworkowa kołderka. Pierwsza praca ukończona w 2017 roku

Staram się wypełniać wcześniejsze postanowienia i kończyć zaczęte prace. Mój koszyk z UFO-kami jest lżejszy o jedną rzecz.

I try to fulfill my resolutions and finish all the works, which I started. My basket with UFO’s has just become one thing lighter.

Całkiem niedawno przestawiłam Wam listę prac do skończenia. Podejrzanie długa ta lista. Z radością pokazuję dziś kołderkę, która czekała długo (zbyt długo) na skończenie. Kiedy ją szyłam pokazywałam Wam technikę sprytnego szycia-krojenia-szycia D9P, czyli znikającą dziewieciołatkę. Właściwie nie wiem, dlaczego gotowy top leżał tak długo i czekał zlitowania. Wczoraj go skanapkowałam i wszyłam lamówkę. Wieczorem został wyprany i dziś mogłam gotową kołderkę obfotografować w pięknych okolicznościach przyrody.

I recently showed You my to be done list. It’s suspiciously long… But today I’m happy to show You a quilt, which waited (too long) for finishing. I used for it a very smart nine patch block technique. I honestly don’t know why it lay around for so long. Yesterday I made a quilt sandwich and binded it. In the evening it was washed and today I could make some photos in a beatiful natural setting.

patchworkowa kołderka

Wierzch uszyty jest z tkanin, które podarowały mi moje siostry. Są to bawełny organiczne firmy Monaluna (można je kupić w sklepie Szpilashop). Świetnie się z nich szyje, są bardzo dobrej jakości. Do środka dałam wypełnienie bawełniane, a do kompletu białą lamówkę. Chyba ta lamówka tak długo zaprzątała mi umysł. Kombinowałam z innymi wzorzystymi tkaninami z Monaluny, ale w końcu doszłam do wniosku, że bogactwo wzorów na topie dobrze będzie wydobyte jednobarwną lamówką. Pikowanie jest bardzo oszczędne, bo kołderki nie mogą być w żadnym razie sztywne.

Top is sewed from fabrics given to me by my sisters. Those were organic cottons from Monaluna (You can buy them here). It’s a very fine material, great to work with. I put a cotton batting inside, and used white binding. It was probably binding, which occupied my mind for so long. I tried other prints from Monaluna, but finally I decided to use solid white binding in contrast to rich pattern of the top. Quilting is rather limited, cause quilt for a child can never be inflexible.

patchworkowa kołderka

Moją poprzednią kołderkę dziecięcą podarowałam maleńkiej kruszynce, która niedawno pojawiła się na świecie. Pewnie i ta trafi kiedyś do jakiegoś maluszka 🙂

My last small quilt I gave to a little girl, who has just appeared on this world. This one will be probably used in the same way.

Pozdrawiam

Best

podpis

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy “Patchworkowa kołderka. Pierwsza praca ukończona w 2017 roku”