Szycie Gipsy Wife Quilt II – 1

Moja pierwsza Gypsy Wife czeka na pikowanie, a ja tymczasem zaczęłam szycie drugiej.

My first Gypsy Wife waits for finishing, but in the meantime I started another one.

szycie Gipsy Wife Quilt

(moja pierwsza Gypsy Wife) (my first Gypsy Wife)

W zasadzie od początku wiedziałam, że chcę uszyć dwie Gypsy Wife. Jedna – w ciepłych kolorach już powstała, a drugą właśnie zaczęłam. Moja druga Gypsy Wife powstaje z tkanin Tuli Pink z dodatkiem innych, które uznałam za pasujące.

Generally, I knew that I want to do two Gypsy Wife’s from the very beginning. First one with warm colors is already done, and I’ve just started a second one. I use Tula Pink’s fabrics, adding others which I consider as matching.

Tym razem zmieniłam strategię i szyję zgodnie z kolejnością w książce. Jest mi łatwiej, bo znam układ bloków, wiem, co gdzie trafi. Nadal jednak aktualne są moje porady dla pragnących zmierzyć się z tym wzorem. Na ten moment mam już sześć bloków typu main:

This time I changed my strategy and I follow the order from book. It’s easier, cause I already know bloc’s assembling. For the moment I have six blocks of the main type:

szycie Gipsy Wife Quilt

W jednym bloku jest błąd, ale tak już zostanie – twórca (czyli ja) tak postanowił 😉 There is a mistake in one block, but it stays like this – it’s my decision 😉

Jak dla mnie takie stężenie Tuli Pink jest trochę nadmiarowe. Na szczęście wzór pozwala równoważyć elementy typu main i fillers, a na dodatek są jeszcze paski. Postaram się to szaleństwo “Tulowe” opanować w następnych etapach pracy, wykorzystując atuty wzoru.

There is a little bit too much of “Tula Pink” here for me. Luckily, the pattern allows to balance mains and fillers, and You also have stripes. I will try to use those advantages in next steps and control “Tula’s” madness.

Jeszcze dwa zbliżenia:

Two more close-ups:

szycie Gipsy Wife Quilt

szycie Gipsy Wife QuiltW tym bloku stężenie Tuli wynosi 100% 🙂

To było zeznanie bigamistki – dwie żony w produkcji 😉

This was a bigamist confesion – sewing two “wifes” in the same time 😉

Pozdrawiam

Best

podpis

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Szycie Gipsy Wife Quilt II – 1”