Nowe Orientacje. Praca do wspólnego projektu SPP. Art quilt.

Jakiś czas temu zarząd Stowarzyszenia Polskiego Patchworku proponował członkom udział we wspólnym międzynarodowym projekcie.  Ahoj przygodo! – pomyślałam sobie, a potem dopiero włączyło mi się myślenie. Bo projekt międzynarodowy, więc czy dam radę? Czy podołam wyzwaniu? Czy wytrwam i nie zepsuję powierzonych tkanin? Oj, nie było łatwo, a wątpliwości miałam sporo.  Ale zacznijmy od początku.

Projekt Orient

Mam nadzieję, że wkrótce ukaże się więcej informacji oficjalnych o tym projekcie i będziecie mogły sobie więcej o nim poczytać. (Edit 08.04.2017 : już można przeczytać  http://polskipatchwork.pl/index.php/2017/04/07/projekt-orient/)Ja napiszę w skrócie o co chodziło. Tkaniny przyfrunęły z Kazachstanu  do kilku europejskich gildii paczłorkowych. Każda uczestniczka dostała kilka kawałków tych tkanin i, oczywiście, musiała je użyć w swoim quilcie. Nie będę omawiać szczegółów, ale warunków brzegowych było więcej – wskazany rozmiar pracy i używane kolory. Oczywiście praca musiała być pełnoprawnym quiltem.

Ze strony naszego Stowarzyszenia w tym projekcie udział wzięło sześć quilterek, w tym ja. Praca szła mi jak po grudzie. Wstępny projekt zarzuciłam całkowicie – został mi po nim kawał pięknego aksamitu na bawełnie (cudo, szkoda, że nie wiem co z nim zrobić teraz). W końcu stanęło na minimalizmie, co nie jest żadną nowością. Moje poprzednie art quilty – jak TEN i TEN też mieszczą się w tym nurcie.

orient elazeman.pl

Tkaniny kazachskie niespecjalnie chciały ze mną współpracować (albo ja z nimi), miałam problemy techniczne z ich wszywaniem. Nie do końca jestem zadowolona z tej pracy. Mam nadzieję, że pikowanie trochę ją ratuje 🙂

Wystawa w Pradze (czeskiej)

Moje “Nowe orientacje” były prezentowane wśród innych prac z tego projektu na  “11TH INTERNATIONAL PRAGUE PATCHWORK MEETING” w dniach 31.03-2.04 . Niestety, nie mogłam pojechać na wystawę. Poprosiłam Joannę o zrobienie zdjęcia mojej pracy, żebym miała dowód, że tam wisiała 🙂 I jest:

orient elazeman.pl

(Joanna chyba zrobiła zdjęcie z lampą i stąd te błyski na czarnym)

Taki trochę Kopciuszek ten mój quilt. Inne prace w projekcie są raczej “na bogato”, inspiracje orientalne potraktowane zostały przez koleżanki bardziej dosłownie (to nie jest zarzut). Chyba zabrakło mi wyobraźni (lub umiejętności), a może trochę uległam presji? Nie znaczy to, że jestem niezadowolona ze swojej pracy, wyszło nie najgorzej, ale jakby obok.

Dla mnie udział w takim projekcie to cenne doświadczenie. Dziękuję organizatorkom za zaufanie i umożliwienie mi udziału w projekcie, a wszystkim koleżankom – współuczestniczkom za wsparcie i było-nie było dobrą zabawę 🙂

Pozdrawiam

Ela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 komentarzy “Nowe Orientacje. Praca do wspólnego projektu SPP. Art quilt.”