Gypsy Wife Quilt II. Szycie sekcji. Wpis techniczny

Gypsy Wife Quilt II. Szycie sekcji. Wpis techniczny

Krótka prezentacja kolejnych uszytych sekcji. Tylko dla osób zainteresowanych szyciem tego wzoru. Inne osoby mogą uznać, że majaczę, trudno.

Zdjęcia kompletnie nieartystyczne. Obiecuję bardziej o tę stronę zadbać jak już skończę szyć całą Gypsy Wife. Dziś tylko zdjęcia techniczne.

Sekcje 3 i 4

Trójka:

Gypsy Wife quilt section 3 elazeman.p

Bułka z masłem. Nie przedstawia żadnych trudności. Podobnie jak sekcja 4:

 

Gypsy Wife Quilt section 4 elazeman.pl

Ta jest wręcz banalna – po prostu należy zeszyć ze sobą dwa bloki.

Sekcja 5

Gypsy Wife Quilt section 5 elazeman.pl

W tej sekcji mam jeden blok z błędem. To “Crazy Anne”. Ale skoro “crazy”, to niech jej będzie. Tutaj także pojawiają się trudności w kolejności zszywania. Trzeba pasek przyszywać etapami, a więc już potrzebna jest strategia działania.

Sekcja 6

Gypsy Wife Quilt section 6 elazeman.pl

Duża (chyba największa) i skomplikowana. Jak widzicie coś sknociłam, bo mi wyszły za długie paski, a cięłam dokładne długości. Na szczęście można je zwyczajnie skrócić i nie martwic się tym więcej. Do tego jeden z bloków jest bardziej “fantazyjny” niż powinien – ale kto to wypatrzy w  tym szaleństwie? Ciekawa jestem, czy ktoś zauważył?

Tu już miejsc ze strategicznym zszywaniem etapami było sporo, więc i sporo główkowania. Dodam tylko, że na schematach sekcji te miejsca, o których piszę są zaznaczone gwiazdką. I dodatkowo – strzałka wskazuje w którą stronę zszywać. Parę godzin roboty.

Sekcja 10

Gypsy Wife Quilt section 7 elazeman.pl

Tę sekcję już przyszyłam do dwóch, które są powyżej (pisałam o nich TU). Ma prostą konstrukcję i jest łatwa do uszycia. Tylko jeden trudniejszy element z gwiazdką.

Uwagi ogólne

Do pasków używam ośmiu różnych tkanin, z których korzystam w stałej kolejności. Chyba dobry pomysł, bo efekt mi odpowiada.

Z uwag ogólnych – trzeba zwracać uwagę jak układają się szwy po lewej stronie i bardzo tego pilnować. Ponieważ “wiatraczkowanie” szwów mnie przerasta, zaprasowuję w paskach (pionach) na “co drugi” (ciemniejszy) a w blokach (poziomy)  do dołu. Ostatnio kupiłam sobie małe turystyczne żelazko i sprawdza mi się ono świetnie przy tych drobnych elementach.

Do konstruowania każdej sekcji wykorzystuję moją prawie-tablicę do projektowania. Są to, widoczne na zdjęciach powyżej, drzwi na strych, na których powiesiłam białą flanelę. Bardzo prosty i dobry patent. Na flaneli małe elementy trzymają się bez szpilek i mogę układać elementy sekcji przed zszyciem nie martwiąc się jak je mocować. Jednocześnie ogarniam całość w trakcie zszywania i ustalam sobie kolejność działań. To ta “strategia”, o której pisałam wyżej.

Pozostały mi do uszycia sekcje 1, 2 i 7. Ponieważ wzięłam sobie na głowę inne obowiązki w tym tygodniu, więc nie wiem, czy dam radę w tym tygodniu skończyć top.

Pozdrawiam
Ela

 

 

 

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 3 =