co nieco

O Mnie

Projektuję, farbuję, szyję i pikuję. Patchwork i quilt to moja pasja.

Kazdy moze pikowac1
Mój patchwork

Pracownia z pasji

Szyję patchworki wielu lat. Od czerwca 2020 prowadzę działalność jako jednoosobowa firma. Prowadzę markę osobistą i stronę z popularnym blogiem poradniczym elazeman.pl (istniejącą od 2016 r.), a na stronie pikowanienalongarmie.pl/ oferuję usługę pikowania prac dla moich Klientek. Moja najnowsza marka to Projekt Mandala, gdzie skupiam się na produktach farbowanych ręcznie.

Pracownia jest obecna w social mediach: prowadzę konto firmowe na Facebook i Instagram. Dodatkowo możesz mnie znaleźć na Pinterest i You Tube.

Firmy i osoby zainteresowane współpracą zachęcam do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Interesują mnie wyłącznie propozycje związane z profilem mojej działalności.

patchwork

pasja, która
daje radość

Nie należy zostawać artystą dlatego, że się może nim zostać, ale dlatego, że się musi. Sztuka jest tylko dla tych, którzy bez niej byliby nieszczęśliwi.
Irving Stone
pisarz
MG 9920 533x800 1

Uszyj ze mną swój patchwork!

Słów kilka o początkach mojej Pracowni. Szyłam patchworki od bardzo dawna. Nie bałam się pikowania – zawsze to był mój ulubiony etap pracy nad patchworkiem – kropka nad i.
Zawodowo pracowałam w bardzo dobrym liceum gdyńskim jako nauczyciel bibliotekarz. W 2019 roku w zawodzie byłam już ponad 20 lat i czułam, że moje osobiste priorytety i wartości mocno rozjeżdżają się z pomysłem władz na edukację. Wtedy właśnie szykowałam się do strajku nauczycielskiego. W maju złożyłam wypowiedzenie i nie miałam pomysłu co dalej.
Na jesieni 2019 roku napisałam wniosek o dotację z funduszy europejskich. Cel – stworzenie miejsca pracy dla jednej nawiedzonej wariatki 🙂 Myślałam, że nie mam szans – wrodzony optymizm 😉 Wymyśliłam sobie, że całą kwotę dotacji poświecę na zakup jednej maszyny, bo tak będzie łatwiej napisać mi wniosek. Liczenie to nie jest moja mocna strona, ale Panie z Lokalnej Grupy Działania “Bursztynowy Pasaż” dzielnie prostowały moje ekselowe tabelki…
W ten sposób w czerwcu 2020 roku zostałam przedsiębiorcą z głową pełną marzeń, a we wrześniu przyjechała z USA moja upragniona MASZYNA – Handi Quilter Amara. I zaczęłam pikować “na poważnie”. Najpierw swoje prace, a zaraz potem @karolinamojko. Potem przyszły pierwsze zamówienia od innych Klientek
Nie zawsze jest łatwo, a po drodze zdarzyły mi się zawirowania w życiu rodzinnym, przeprowadzka, że o pandemii i wojnie w sąsiednim państwie nie wspomnę, ale zawsze kiedy przychodzi do mnie paczka z kolejnym patchworkiem do pikowania podziwiam kreatywność autorki i jestem wdzięczna za zaufanie jakim mnie obdarzono.

MG 9789

patchwork

pasja, która
Łączy

Bez tytulu 174×174