O mnie

Miło mi, że interesujesz się tym,  co robię.
Ta strona istnieje od 2015 roku. Piszę tu o mojej pasji, jaką jest patchwork.
Zajmuję się  promowaniem i rozwijaniem patchworku w realnym świecie, nie tylko prowadząc bloga w wirtualnej rzeczywistości.  Więcej o tym przeczytasz poniżej.

Często wykorzystuję tkaniny farbowane ręcznie. Farbowaniem zajmuję się z Siostrą Karoliną, dlatego cykl wpisów w tym temacie nazwałam „ Ja z siostrą”. Stosujemy różne metody farbowania, często eksperymentujemy, farbowanie to nasza wspólna pasja, rozwijamy się w niej, wciąż poznając nowe sposoby wykorzystywania różnych barwników, także naturalnych.

Lubię dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem. Między innymi współpracuję z gdańską Pracownią Koty na Płoty, gdzie możesz brać udział w moich kursach i okazjonalnych pokazach patchworkowych technik.

Społeczność polskich patchworkarek jest dla mnie ważna. Od trzech lat tworzę wraz z entuzjastkami patchworku z bliższych i dalszych okolic grupę  Patchwork Cokolwiek Pomorski. Raz w miesiącu spotykamy się “na szycie” w Gdańsku.

 Organizujemy wspólne pokazy naszych prac, szyjemy grupowe projekty, spędzamy razem czas ucząc się na wzajem i wspierając w rozwijaniu naszej wspólnej pasji. Byłam współorganizatorką wystawy naszej grupy w Wejherowskim Centrum Kultury, a także przygotowałam pamiątkowy album dla uczestniczek.

Działam także na nieco szerszą skalę i angażuję się w projekty Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Pełnię funkcję wiceprezeski Stowarzyszenia, jestem koordynatorką i organizuję wiele przedsięwzięć i projektów Stowarzyszenia: wystaw, konkursów, spotkań.

Jestem redaktorką naczelną czasopisma pt. “Szyjemy Patchwork”, którego głównym założeniem jest popularyzacja patchworku oraz budowanie społeczności poprzez wymianę doświadczeń.

Chętnie biorę udział w konkursach i wystawach patchworkowych. Niektóre z tych wydarzeń współorganizuję. Więcej o wystawach TUTAJ

Dziękuję za odwiedziny na stronie. Zachęcam Cię do komentowania poszczególnych wpisów oraz odwiedzania mnie na Facebooku i Instagramie, gdzie “na gorąco” umieszczam zdjęcia z tego co aktualnie u mnie pod maszyną. Zapraszam!

Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować? Kliknij na ikonę.