Aplikacja wymienna. Skrzynka jabłek (niepryskanych) – mini quilt.

Niedawno opisywałam tu wrażenia z kursów prowadzonych przez Gillian Travis. Dziś pokazuję pracę uszytą już samodzielnie w nowopoznanej technice. Ta technika to aplikacja wymienna.

aplikacja wymienna elazeman.pl

Taki sposób szycia bardzo mi się spodobał. Z kursu przywiozłam także książkę Gillian o aplikacji wymiennej. Mój najnowszy mini quilt jest uszyty zgodnie z instrukcjami Gillian z kursu. Trzymałam się ich bardzo wiernie, bo zależało mi na przećwiczeniu całej procedury.

_MG_9817

Szycie aplikacji wymiennej

Temat, który podjęłam jest raczej banalny, bez szczególnego wyrafinowania. Bawiłam się prostym kształtem i dość ograniczoną paletą kolorów. Zaczęłam od rysunków i próbek, czego raczej nie robiłam do tej pory ( jak porażka to na dużą skalę). Chyba czas przemyśleć swój sposób pracy, gdyż czas poświęcony na opracowanie projektu ZANIM zaczęłam szyć bardzo mi się opłacił. Wiedziałam, co chcę osiągnąć i jak to zrobić. A sama praca była spokojniejsza i lepiej zorganizowana.

aplikacja wymienna elazeman.pl
Sama technika aplikacji wymiennej nie jest szczególnie trudna, ale wymaga dużej precyzji i właśnie sensownego zaplanowania pracy. Dużym ułatwieniem jest używanie dwustronnej fliseliny. Gillian często używa do tej techniki batików. Ja zdecydowałam się na solidy i moja praca na pewnym etapie wydała mi się płaska, bez wyrazu.  Postanowiłam ją podmalować farbami akrylowymi i tuszami Derwent. Przyznaję, że nie jestem pewna efektu. To moje pierwsze kroki w tej metodzie i brak mi wprawy. Na szczęście to mini quilt, więc jeśli uznam, że nie spełnia moich oczekiwań, po prostu go schowam na dno szafy.

Kilka szczegółów

aplikacja wymienna elazeman.pl

Tytuł pracy: Skrzynka jabłek ( niepryskanych)

Mini quilt wykonany techniką aplikacji wymiennej według metody Gillian Travis, podmalowany.

Wymiary: 38x53cm

Wypełnienie bawełniane, pikowanie z wolnej ręki nićmi Isacord.

aplikacja wymienna elazeman.pl

I to tyle na dziś.

Pozdrawiam

Ela

PS.

W kolejce gruszki 🙂

aplikacja wymienna elazeman.pl