Aplikacja wymienna jako technika szycia art quiltów bardzo mi się spodobała. Dziś pokazuję Wam “Gruszki doświadczalne” wykonane tą techniką.


art quilt gruszki elazeman.pl

Dlaczego doświadczalne? Kilka rzeczy chciałam sprawdzić, kolejną porcję wiedzy z kursu Gillian Travis  przećwiczyć w spokoju.  Pewne rozwiązania mi się sprawdziły, inne nie. Pierwszy raz mogę ponarzekać na moją nową maszynę. Niespecjalnie chciała współpracować z warstwami sklejanymi fliseliną Head Bond. Faktem jest, że tworzy ona dość zwartą warstewkę kleju, ale  trochę się zdenerwowałam w ferworze “walki”. Do tej pory nie było takich niespodzianek. Maszyna przepuszczała ściegi w zygzaku 🙂 Na szczęście problem nie dotyczy warstw tkanin bez kleju/dwustronnej mocnej fliseliny.

art quilt gruszki elazeman.pl

art quilt gruszki elazeman.pl

Trochę się tym zmartwiłam, bo fliselina jest świetna: łatwo się przykleja do tkaniny i dobrze trzyma. Na tyle jestem jej pewna, że nie obszywałam nawet krawędzi przyklejonych elementów. Po prostu wypikowałam po liniach.

art quilt gruszki elazeman.pl

Gruszki uszyłam z tkaniny farbowanej ręcznie. Tym razem nie malowałam, nic nie “upiększałam” po uszyciu.  Myślę, że tym razem byłaby to przesada. Tkanina to zapasy z naszego letniego farbowania z grupą Patchwork Cokolwiek Pomorski.

Praca ma wymiary 38×62 cm. Pewne mankamenty techniczne odrobinę mnie irytują (na przykład brak “oddechu” od niektórych gruszek do krawędzi). Myślę jednak, że trzeba być dobrym dla siebie  i przymknąć oko, a następnym razem zadbać i o ten detal.

Gruszki są bardzo fotogeniczne, dlatego jeszcze dwa zdjęcia:art quilt gruszki elazeman.pl

art quilt gruszki elazeman.pl

Pozdrawiam  serdecznie

Ela

Similar Posts

2 Comments

 1. Mimo iż kolory są nie zbyt jadalne (turkus) to powiem, że gruszki wyszły apetyczne!
  Która to “Conference”, którą lubię najbardziej 😉
  Zawsze trochę się boję wszelkiego rodzaju klejów w połączeniu z maszyną…
  Pozdrawiam
  Kamila

  1. I z tym strachem przed klejem – masz rację. A Konferencja to taka podłużna, smaczna gruszka 🙂

Comments are closed.