W imieniu własnym oraz pracowni KotynaPłoty zapraszam na warsztaty patchworkowe.

19.05.201816

Zapraszamy na warsztat z podstaw techniki bargello

Choć nazwa jest egzotyczna, sama technika stosunkowo łatwa. Dzięki sztuczkom, które poznasz na zajęciach wszystkie łatki pięknie zejdą się “dzióbek w dzióbek” 🙂
Na koniec dnia będziesz miała w ręku własnoręcznie zaprojektowany i uszyty patchworkowy blok (panel), który możesz wykorzystać  do uszycia atrakcyjnej torby, poduszki, czy mini quiltu.

Na 5 godzinnych zajęciach nauczysz się:
– Jak zaprojektować swoje bargello,
– jak używać noża krążkowego,
– jak dobierać, kroić i zszywać tkaniny

Odkryjemy przed Wami ogromne morze możliwości, jakie w tworzeniu najrozmaitszych wzorów daje ta technika.

Cena zajęć zawiera wsparcie instruktora oraz wszystkie materiały potrzebne do stworzenia topu (panelu)

Zajęcia odbywają się w Pracowni KotyNaPłoty w sobotę 17 listopada od godz. 9.00 do godz. 14.00 (Gdańsk Garnizon, ul. Słowackiego  19)

Link, gdzie można się zapisać na kurs: http://www.kotynaploty.pl/pl/p/Bargello-z-Ela-Zeman-17.11-godz.-9.00/1412?fbclid=IwAR1Bm6TQWfF-qSzxY03Ww-6AjOsbVA_sXZNFJxM8M8z-RV-W_entH-5H2V0

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2080329432018674/

Dlaczego warsztaty?

Myślę, że w Trójmieście brakuje kursów i warsztatów patchworkowych dla osób, które mają ochotę zagłębić się nieco w patchworkowe techniki szycia. O ile miejsca oferujące  podstawowy kurs można znaleźć, nauczenie się czegoś więcej w tej dziedzinie nie było wcale łatwe. Teraz to się zmieni 🙂

Dlaczego KotynaPłoty?

To nie tylko wspaniałe miejsce, ale i przyjazny team: Karola, Robert i wszystkie instruktorki to osoby pozytywnie zakręcone na punkcie rękodzieła. Uczestniczki kursów mają do dyspozycji maszyny do szycia dobrej klasy (różne modele Janome i JUKI), pod ręką tkaniny i akcesoria, a samo pomieszczenie pracowni jest bardzo przyjazne dla użytkowników: dobre oświetlenie, ergonomiczne stoły, itd. Nie bez znaczenia jest łatwość dotarcia do Pracowni – gdański Garnizon to miejsce bardzo dobrze skomunikowane (od dworca PKP Gdańsk -Wrzeszcz ok. 10 minut spacerkiem, od przystanku tramwajowego – 5 min.)

Dlaczego bargello?

Bo od czegoś trzeba zacząć 🙂 Osoby, które zaglądają na mój profil FB wiedzą, że szyję kolejne bargello. Tym razem moje bargello ma ok. 120×140 cm. Kilka razy szyłam tą techniką, dla przypomnienia zdjęcia moich wcześniejszych prac tą techniką:

I jeszcze ten aktualnie szyty:

20181025 074041

Moim zdaniem to technika, która daje duże możliwości twórcze. Pozwala na realizację ciekawych pomysłów na prace w różnych rozmiarach – od dużych narzut po drobiazgi użytkowe (poduszki, torby itd.) i różnych stylach – od klasycznego po nowoczesny, w zależności od użytych tkanin i wykończenia.

Pozdrawiam serdecznie!
Ela

Similar Posts