Dzisiaj postaram się pokazać jak uszyć blok old maid puzzle. Jest to jeden z klasycznych bloków patchworkowych. Świetnie nadaje się do użycia w większych wyrobach – narzucie, czy kołderce.  Ja użyłam czterech kolorów, ale można użyć dwóch, trzech, czterech, można też uszyć wersję scrappy (czyli z resztek).

MG 9485

Mój blok ma 8 cali po wszyciu (8 i 1/2 z zapasem na szwy). Łatwo można przeliczyć wymiary tak, żeby blok był większy – może mieć na przykład 12 lub 16 cali (liczba musi dzielić się przez 4). Przewidziany zapas na szwy wynosi 1/4 cala.

PODSTAWOWE INFORMACJE  I KONSTRUKCJA BLOKU

Blok jest zbudowany z czterech kwadratowych części, czyli jest tzw. czterołatką. Dodatkowo elementy powtarzają się, więc będziemy szyć dwa razy dwie identyczne ćwiartki. W sumie mamy do zszycia 22 elementy.

Aby uszyć ten blok musisz umieć szyć po prostej i zadbać o szerokość szwu.  Z trudniejszych elementów – trzeba szyć po nitce ciętej ze skosu. Potrzebne narzędzia to podstawowe wyposażenie każdej patchworkarki: mata, linijka z podziałka calową, nóż krążkowy, pisak zmywalny, maszyna do szycia, żelazko, nici do szycia maszynowego. Powiedzmy – dobry dla początkujących z pewnym doświadczeniem.

Instrukcja

Instrukcja jest dostępna za darmo. Można ją pobrać w moim sklepie. Zapraszam!

 Daj znać, jak Ci poszło szycie 

Ja wykorzystałam ten ten blok w mojej niebieskiej Gypsy Wife 

Pozdrawiam

Ela

oldmaidpuzzle

Podobne wpisy

2 komentarze

    1. Dziękuję. mam nadzieje, że będą się pojawiać w miarę regularnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.