6C2BDAAB 8D23 4DD3 925E FDE6B4958DB5
Uszyła K. Mojko
100B379B 6AD7 49E8 BC6B 3925AA748927
Uszyła K. Mojko

Czy mogę oddać swój patchwork do pikowania na longarmie? To zaskakująco częsta wątpliwość.

Zastanówmy się nad tym wspólnie!

Najczęstsze obiekcje, które mam okazję usłyszeć:

  • Czy mój patchwork jest na pewno dość dobrze uszyty?
  • Czy raczej nie powinnam zrobić wszystkiego sama?
I tak się zdarza!

Kiedy nie warto oddawać patchworku do pikowania na longarmie 😉

Kiedy uszyłaś pracę o niedużych rozmiarach

Uszyty przez Ciebie patchwork ma nieduże wymiary i bez problemu możesz wypikować go na domowej maszynie? Zrób to! Są sposoby, aby zrobić to sprytnie. Na moim blogu znajdziesz sporo informacji jak sobie z tym poradzić.

IMG 2027
Uszyła K. Mojko
IMG 1719
Praca M. Galińskiej (spód)
IMG 1593
Uszyła Karolina Mojko

Kiedy zależy Ci na samodzielnym wykonaniu całości

Zamierzasz zrobić wszystko od A do Z sama? Świetnie!
Pikowanie na domowej maszynie dużych prac to wymagające zajęcie, ale da się to zrobić! Dobrze zaplanuj i przemyśl pracę. Wybierz techniki i metody dostosowane do swoich możliwości i możliwości swojej maszyny. Przygotuj miejsce i czas potrzebne do tego przedsięwzięcia. Bądź przy tym realistką i nastaw się pozytywnie!

Kiedy lepiej oddać swoją pracę do pikowania na longarmie?

Zastanów się dobrze co jest Twoim celem? Satysfakcja z samodzielnie wykonanej od A do Z pracy, a może chęć posiadania skończonego patchworku? W tym drugim przypadku przemyśl oddanie pracy do pikowania na longarmie. Co warto rozważyć?


Pikowanie na longarmie odbywa się na ramie. Dzięki temu wszystkie warstwy patchworku są prawidłowo napięte, a wypikowana praca zachowuje “zadany” kształt. Nie lubisz falujących brzegów? Odpowiedzią na ten problem jest prawidłowa strategia i technika pikowania, którą zapewniam dzięki swej wiedzy i doświadczeniu w pikowaniu.

Maszyna zapewnia idealną długość ściegu. Przed rozpoczęciem pracy dobieram rodzaj i grubość nici oraz długość ściegu. Po ustawieniu prawidłowego naprężenia nici można przystąpić do pracy. Dzięki temu skupiam się na projekcie, estetyce, wzorze.


Goni Cię termin? Obiecałaś Klientce skończenie patchworku w określonym terminie? A może chcesz podarować swoją pracę na ważnej rodzinnej uroczystości? Patchwork to piękny prezent na ślub, a także na urodziny, czy Święta.

Pikowanie to czynność praco- i czasochłonna. Tego nie przeskoczymy. Dobra wiadomość jest taka, że na longarmie można to zrobić szybciej, a nawet bardzo szybko! Termin realizacji w tej chwili to dwa tygodnie. Potrzebujesz szybciej? Zadzwoń! Zobaczymy co da się zrobić 😉

Masz małą maszynę lub mało miejsca do kanapkowania?


MG 1018

Uszyłaś wielkiego paczłora, który nijak nie mieści się pod ramieniem Twojej maszyny? Problemy ze zdrowiem utrudniają Ci samodzielne kanapkowanie patchworku lub jego pikowanie? A może po prostu lubisz zszywanie elementów wierzchu patchworku, a pikowanie Cię nie kręci?

Bądź dla siebie dobra i ciesz się skończoną pracą bez bólu pleców, nerwów i narzekań. Moje Klientki wracają do mnie często właśnie dlatego, że cenią swój czas i radość z robienia tego, co lubią 🙂

267472140 4782281661839060 4295510669135372493 n
Narzuta na WOŚP, praca zbiorowa
pikowania na longarmie
Praca Kamili Piotrowskiej, pikowanie moje



Chcesz mieć spód z minky?


IMG 0308
Praca K. Piotrowskiej (spód)
IMG 0191
Praca A. Zimy (spód)

Jeśli marzy Ci się mięciutki spód z minky/weluru/polaru/innej dzianiny nie polecam pikowania na domowej maszynie. Umęczysz się, a efekt końcowy może Cię rozczarować. Nie mówię tu o braku Twoich umiejętności, a o aspekcie technicznym takiego przedsięwzięcia. Rama rozwiązuje problemy z prawidłowym naprężeniem warstw i w efekcie – estetycznym wyglądem gotowej pracy.

I tak się zdarza!

A co z wątpliwością, czy mój patchwork jest dość dobrze uszyty na longarm?

Ujmę to tak: jeśli nie jest dość dobrze uszyty, to na domowej maszynie błędy trudniej ukryć.

Ja nie analizuję i nie oceniam urody pikowanych patchworków, nie sprawdzam, czy dzióbki się schodzą. To nie jest moim zadaniem ani celem.

IMG 0793
IMG 0799
IMG 2042
Uszyła K. Mojko

Jeśli widzę jakiś problem techniczny, który spowoduje, że efekt końcowy nie będzie taki oczekujemy, to po prostu to omawiam z Klientką i proponuję rozwiązania. Mam tu na myśli na przykład trwałość szwów.

czymogedoodac

Chcesz zamówić pikowanie swojego patchworku?

Przygotowałam formularz, gdzie wpisujesz informacje o swoim patchworku (np. długość i szerokość) . Na podstawie tych informacji mogę ustalić z Tobą dalsze szczegóły dotyczące ewentualnego zamówienia. Wypełnienie formularza nie wiąże się z żadną opłatą ani zobowiązaniem.

Jak wyglądają wypikowane przeze mnie patchworki możesz zobaczyć TUTAJ

Jeśli nadal masz wątpliwości napisz lub zadzwoń do mnie! O patchworkach mogę rozmawiać (prawie) bez końca 🙂

Niepodpisane prace – uszyte przeze mnie 🙂



Podobne wpisy