Wyniki konkursu “Pomarańczowo mi” zostały ogłoszone, więc mogę pokazać swoją pracę zgłoszoną do niego.

Na konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku i firmę Fiskars uszyłam pracę pt. “Fiscraps”

zeman_ela_fiscrapsm

Prace konkursowe miały określony wymiar (70×70 cm) i obowiązkowe użycie koloru pomarańczowego.

Jak nigdy u mnie: żadnej męki twórczej – od razu “zobaczyłam” co chcę uszyć.

Tak wyglądał mój projekt:

New_export

I w zasadzie tego się trzymałam. Pomysł prosty, ale wymagający dość precyzyjnego cięcia i szycia. Pikowanie kółeczek – w opozycji do kwadratów, to już była sama przyjemność.

zeman_ela_fiscraps_fragmentm

Moje “Fiscraps” mieszczą się w nurcie minimalizmu. Lubię ten styl w quilcie. Nazwę  “Fiscraps” wymyśliła Kasia. Kasiu – bardzo dziękuję 🙂

Z pracy jestem zadowolona – wstydu nie było 🙂

W sobotę 4.03.2017 ogłoszono wyniki konkursu podczas wernisażu w Centrum Kreatywności w Warszawie. Z radością uczestniczyłam w tym wydarzeniu. Mogłam obejrzeć wszystkie konkursowe prace, które prezentowały na prawdę wysoki poziom. Wiele quiltów konkursowych zwróciło moją uwagę pomysłowością i przepięknym wykonaniem.  Jury miało trudny wybór, bo dobrych prac było dużo, zaś  nagrodzone prace prezentują poziom bardzo wysoki, nagrody w pełni zasłużone i moim zdaniem 🙂 Sam udział w konkursie i wernisażu był dla mnie wydarzeniem przyjemnym – te spotkania, pogaduchy, oglądanie, dyskusje o tkaninach, technikach. Prawdziwe ładowanie akumulatorów.

Bardzo dziękuję organizatorkom, ale też wszystkim uczestniczkom – zarówno konkursu, jak i wernisażu za tyle pozytywnych emocji.

Pozdrawiam serdecznie

Ela

 

 

Similar Posts

4 Comments

  1. Praca wpadająca w oko – szkoda że podium krótkie. Podziwiam projekt! Ale u mnie w sumie projekt pikowania wyglądał podobnie 😀

    Dziękuję za energetyczne spotkanie! Było fantastycznie – do tej pory mnie rozsadza energia 😀

Comments are closed.