Osoby, które śledzą mnie na fejsbuku wiedzą, że już wybrałam i kupiłam tkaniny na paski. Nadszedł czas na pozszywanie całości topu.

Jak pewnie wiecie wzór Gypsy Wife Quilt jest podzielony na sekcje. Bloki gotowe, więc trzeba pociąć paski. Mają one szerokość 1,5 cala (na surowo), a niektóre 1 cal. Moje paski są wyłącznie w odcieniach niebieskiego i szarego. Nie dawałam tu fioletów, ani tym bardziej czerwieni, choć tych kolorów użyłam w blokach.  Na początek uszyłam sekcję dziewiątą i ósmą:

_MG_9901

Korzystam z moich wcześniejszych doświadczeń. Z pewnością idzie mi szybciej. Na moim roboczym egzemplarzu wzoru robiłam sobie notatki w trakcie szycia pierwszej Gypsy Wife. Szczególnie przydatne jest zapisanie sobie wielkości poszczególnych bloków na schematach sekcji. Potem składanie sekcji jest znacznie łatwiejsze. Pamiętajcie tylko, żeby trzymać się raz obranej metody “mierzenia” bloków: ja zapisuję sobie zawsze rozmiar PO wszyciu. Wydrukowałam sobie tabelki z z tej strony  i dołączyłam je do wzoru. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie zrobiła tego autorka wzoru. Uważam, że są bardzo przydatne do szycia. Pamiętajcie tylko, że paski są tu rozpisane od lewej do prawej i od dołu do góry (nie pytajcie dlaczego od dołu do góry – i tak jestem wdzięczna autorce bloga, że to udostępniła).

To na dzisiaj tyle wieści z mojej pracowni. Pozdrawiam
Ela

 

Similar Posts

5 Comments

  1. Coraz bardziej podoba mi się ta chłodna wersja Gypsy Wife. Nawet ten blok z ciemną ramką, do którego nie byłam przekonana, wygląda bardzo dobrze.

  2. Ten tydzień pod znakiem sekcji 8 i 9 😉
    Wersja chłodna bardzo mi się podoba. A moje docelowe tkaniny już płyną zza wielkiej wody i też będę szyła już wtedy w całości.
    Baaardzo dziękuję Ci za przypomnienie o tabelkach. To zdecydowanie powinno być częścią wzoru. Zwłaszcza jak ktoś chce szyć konkretne bloki w konkretnych kolorach, jak ja. Paca nad 8 i 9 sekcją bez klucza bardzo mnie zirytowała. I zamierzałam na piechotę przeanalizować wszystkie pozostałe sekcje. A teraz nie muszę. :*

    1. Jest tez tabelka z przyposaniem bloków do sekcji, ale ta z paskami jest na prawdę ważna

    2. Może nie odczułam jeszcze wagi tabelki z paskami bo szyłam tylko dwie sekcje. A może muszę jeszcze zanalizować dokładnie dlaczego jest taka ważna 😀

Comments are closed.