Jak tam przygotowania do Świąt?

Ja jakoś wolno w tym roku się zbieram i jakoś tak wybiórczo. Na szczęście ogarnęłam sprawę prezentów ze strachu przed zatorami u kurierów i na poczcie. Jednak prezent dzień po Świętach to nie to samo, co prezent pod choinką.

Instrukcja do pobrania za darmo

Mam dziś dla Was instrukcję szycia choinki wraz z szablonami do paper piecing. Niektórzy pamiętają ją zapewne z mojego newslettera, który był, ale krótko 🙂 Więc może nawet nie zdążyłaś się zorientować, że coś takiego robiłam. To propozycja uszycia sobie czegoś miłego w nastroju świątecznym, a może pomysł na prezent?

Ja uszyłam sobie makatkę. Właściwie uszyłam sam wierzch i na tyle mi starczyło energii. Po dwóch latach (serio, serio) wyjęłam, wypikowałam i nawet zrobiłam lamówkę. Mam nadzieję, że nie będziesz zwlekać z wykończeniem tej pracy równie długo jak ja. W każdym razie – wisi sobie makatka w pracowni. A że przymocowałam na taśmę dwustronną jak nic trzeba będzie po świętach powiesić tam oś innego, żeby zakryć ślady po taśmie na ścianie 😉

MG 0234

Instrukcję można pobrać za darmo. Do uszycia potrzebny jest wydruk stron 3-5, gdzie znajdują się szablony.

Moja makatka

Moja wersja wygląda tak:

Widziałam już kilka Waszych bardzo ciekawych pomysłów na wykorzystanie tego wzoru: była firanka, makatka, poduszka. Wszystkie mnie bardzo cieszą i mam nadzieje, że powstaną kolejne! Powodzenia!
Ela

Podobne wpisy