HST linijka do cięcia

HST, czyli half sqare triangles. Jedna z technik dających mnóstwo możliwości szycia patchworków. Teraz mam ułatwienie w szyciu – specjalną linijkę HST.

hst linijka

HST Linijka ma po przekątnej wyżłobienie, w które pasuje szew 1/4 cala. Rozwiązanie idealne do przycinania zszytych kwadratów HST. Moja linijka ma 5.5 cala, ale znaleźć można je w różnych wymiarach. O istnieniu tego typu linijek dowiedziałam się od Maryli, a zakup stał się możliwy dzięki Karolinie.

Testy przeprowadziłam na jednym z kompletów, który pokazywałam ostatnio. Powstał patchwork o wymiarach 40×50 cali. Linijka bardzo ułatwia pracę, zwłaszcza w połączeniu z obrotową matą. Przycinanie idzie szybko i jest bardzo precyzyjne.

W ten sposób dorobiłam się kolejnego topu do wypikowania 🙂

Wesołych Świąt!

A teraz czas zamknąć pracownię i oddać się świątecznemu nastrojowi.

IMG 6019

Wszystkim odwiedzającym życzę spokojnych, radosnych dni!
Cieszcie się Świętami i Nowym Rokiem!
Wszystkiego dobrego!

Pozdrawiam serdecznie!
Ela

MG 6102

Podobne wpisy

5 komentarzy

  1. Potwierdzam że ta linijka to skarb! Bez niej nie wyobrażam sobie precyzyjnego docinania HST szybko.
    Bez niej też się da oczywiście. Ale z nią to sama przyjemność!
    Warta każdych pieniędzy.
    Fajny top wyszedł – taki spokojny a żółcie podkręcają żeby smutny nie był.

  2. Wyszedł piękny top. A tkaniny farbowane samodzielnie nadają mu charakter. Muszę w końcu też troszkę materiału ufarbować. Linijka boska 🙂

  3. Ciekawy ten patchwork z wielokolorowych trójkątów. Oglądałam wcześniejsze zestawy pofarbowanych tkanin.Interesująco sie zapowiada ten “maliny w czekoladzie”.ciekawe co z niego będzie. Przy okazji życze Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.