Wracam do tematu doboru kolorów. Dziś szybki projekt. Mianowicie dwie stołowe podkładki uszyte dla moich rodziców. Mama “zamówiła”. Miałam wolną rękę. Na pytanie co uwzględnić Mama powiedziała, że ma w pokoju dużo elementów w brązie, więc może coś z brązowym.

Jak dobierać kolory w patchworku elazeman.pl

Mnie z brązami raczej nie po drodze, więc podkładki nie mają go zbyt wiele. Na szczęście Mama zaakceptowała mój wybór kolorów.

Jak dobierać kolory w patchworku?

W tym projekcie zastosowałam metodę dobierania tkanin, o której kiedyś pisałam. A więc zbudowałam swój zestaw wokół jednej tkaniny. Takie praktyczne zastosowanie teorii w małym projekcie jest dobrym ćwiczeniem kolorystycznym. Bardzo podobała mi się tkanina w gałązki, której tu użyłam, więc do niej dobrałam pozostałe.

Jak dobierać kolory w patchworku elazeman.pl

Sekretem udanego zastosowania tej metody jest dość dokładne dopasowanie nie tylko kolorów, ale i ich odcieni. Jak widzicie z brązem nie przesadzałam 🙂 Odcienie poszczególnych kolorów dobierałam przykładając do mojej “wzorcowej” tkaniny te, które typowałam do użycia w jej towarzystwie. Chyba poszło mi całkiem nieźle.

Kilka szczegółów dotyczących szycia

Podkładki są szyte metodą aplikacji. Jak widzicie spodobał mi się brzeg bez lamówki, który już wcześniej zastosowałam w “Skrzynce jabłek (niepryskanych)”. Muszę jeszcze potrenować ten element, bo to lekkie falowanie brzegu trochę mnie irytuje. Na szczęście – na wystawę nie idzie, więc może tak pozostać. Bardzo jestem też ciekawa, jak takie szycie wpłynie na walory użytkowe. Głównie – nie wiem, jak zachowa się po praniu. Gdyby okazało się, że kwadraciki się strzępią uszyję drugi komplet w ramach “reklamacji”.

_MG_9824

Szczegóły techniczne

Komplet dwóch podkładek stołowych

Wymiary: 28×38 cm każda

Podkładki uszyte metodą aplikacji na fliselinie, wypełnienie bawełniane, ścieg satynowy.

Sama jestem ciekawa jak się sprawdzą w użytkowaniu.

Pozdrawiam

Ela

 

 

 

Podobne wpisy

8 komentarzy

  1. Swietnie dobralas tkaniny do kompletu z ta glowna. I bardzo mi sie podoba pkmysl ze aciegiem satynowym-ja go jeszcze nigdy ńie uzywala

  2. Tkanina w gałązki jest przepiękna, a całość wokół niej pięknie skomponowałaś.

Możliwość komentowania została wyłączona.