To naprawdę łatwy sposób jak uszyć prosty patchwork. Dobry dla początkujących. Oddaję w Wasze ręce kolejną instrukcję na czas zarazy. Podobnie jak poprzednia będzie dostępna przez najbliższy tydzień, do 27 marca.

Wstęp

Uszyłam dwie wersje kolorystyczne “Motylków”. Obie są z tkanin farbowanych ręcznie. Pierwsza – w odcieniach czerwieni, druga – słonecznych żółci.

“Motylki” po raz pierwszy

Mają być narzutą na podwójne łóżko. Wybrałam zestaw tkanin kierując się odcieniem. Trzymałam się jednej gamy kolorystycznej, jedynie granatowe “motylki” odcinają się od monochromatycznego tła. Różne wersje układu bloków wypróbowałam w programie Electric Quilt. Najbardziej przypadły mi do gustu właśnie “motylki”, choć chwilę trwała moja zabawa w różne wersje symetrii. Tym razem nie zdecydowałam się na kompletny chaos, choć i taka wersję brałam pod uwagę.

“Motylki” po raz drugi

Druga wersja powstała bardzo spontanicznie. Przeglądając zasoby tkanin farbowanych ręcznie układałam je według kolorów. Moją uwagę przyciągnął stosik z różnych odcieni żółtego i pomarańczowego. Zestaw nieoczywisty, ale wydał mi się interesujący. Tych tkanin miałam trochę mniej niż czerwieni, dlatego powstał patchwork z myślą o narzucie na pojedyncze łóżko. Ma wymiary ok. 140 x 210 cm.

Jak uszyć prosty patchwork? Instrukcja w prezencie dla Ciebie

Instrukcja pokazuje krok po kroku bardzo łatwy i szybki sposób uszycia wierzchu patchworkowej narzuty na podwójne łóżko (wymiary 180 x 210 cm) Druga, mniejsza narzuta jest o jeden rząd bloków węższa od pierwszej. Pozostałe wymiary i sposób przygotowania bloków jest taki sam.

Instrukcję przygotowałam jako plik PDF do pobrania. To prezent dla Ciebie – możesz go pobrać i szyć z niego dla siebie i najbliższych. Proszę, abyś nie rozpowszechniała mojej instrukcji i nie kopiowała jej w żadnej formie. Plik będzie można pobrać bezpłatnie tylko przez najbliższy tydzień do 27 marca 2020 (ten link już nie jest aktywny)

Mam nadzieję, że instrukcja okaże się przydatna dla Ciebie. Napisz koniecznie w komentarzu jak Ci poszło! Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz podzielić się efektami swojej pracy w mediach społecznościowych i oznaczysz mnie. Możesz użyć mojego hasztaga #elazeman lub oznaczyć moje konto na FB lub Instagramie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szyciu!
Ela

motylki okladka
jak uszyć prosty patchwork

Similar Posts

7 Comments

  1. Te żółte są przecudne, chciałabym umieć tak pofarbować tkaniny – idealnie wpisują się w mój gust <3

  2. Też sobie pobrałam. Kiedyś uszyję, kusi mnie jak sobie na niego patrzę i myślę jak tu można poszaleć z pikowaniem. Idealny na ćwiczenie z Angelą Walters.

  3. Dzięki, zapisane na “później” jak kiedyś w końcu ufarbuje coś więcej niż spódnice i bluzkę 🙂

Comments are closed.