Zachwyt nad zdjęciem/ilustracją czasem doprowadza każdą z nas do myśli, żeby kolory z fotografii użyć jako kolor w patchworku. Czy się da? Oczywiście! Są nawet pomocne do tego narzędzia.  Dostępne za darmo i dla każdego 🙂

Zacznijmy od zdjęcia:

kolor w patchworku

To jest zdjęcie, które zrobiłam wiosną tego roku w naszym sadzie. Zachwyciłam się delikatnymi kwiatami jabłoni.  Załóżmy, że kolory z tego zdjęcia tak bardzo mi się spodobały, że postanowiłam uszyć patchwork w takiej kolorystyce.

Kolor na zdjęciu

Ustalamy paletę. W sieci znajdziecie wiele stron z narzędziem do tego służącym. Efekt pracy takiego programu wygląda mniej więcej tak:

kolor w patchworku

Jest nasza fotka i są paseczki kolorów, które program “wykrył” na zdjęciu. Zwykle można manipulować miejscami na zdjęciu z których ten kolor jest pobierany – spróbujcie, bo warto. Z takich pasków koloru można bardziej lub mniej dokładnie dopasować tkaniny. Oczywiście można szukać w zapasach, co tam nam pasuje. Może jakiś zapomniany zakup się kurzy i teraz będzie pasował.

Kolor w patchworku

W przypadku solidów warto przy tym posłużyć się wzornikami. Na jednej ze stron znalazłam narzędzie, które pomoże wybrać kolory i bez posługiwania się wzornikami. Narzędzie ma w sobie “zaszyte” numerki do solidów Kony Roberta Kaufmana i Mody Bella Solids oraz numerów nici Aurifil. Adres: http://www.play-crafts.com/blog/palettebuilder2/

I jeszcze:

kolor w patchworku

Pięknie zapisała się opcja z pasującymi kolorami Kony 🙂

Inspiracje

W sieci znajdziecie mnóstwo zdjęć z podpiętą paletą kolorów. Warto im się przyglądać i szukać w nich inspiracji kolorystycznych. Na jednej z moich tablic pinterestowych znajdziecie moją powiększającą się ciągle kolekcję palet. Tworzę je sama i znajduję w sieci.

Bardzo podoba mi się taka zabawa kolorem. A Wam?

Pozdrawiam

podpis

 

 

Podobne wpisy

7 komentarzy

  1. To jest super Elu. Sama natura podpowiada nam całą gamę kolorów pasujących do siebie. Ale taki program trzeba jeszcze umieć obsługiwać.

Możliwość komentowania została wyłączona.