Mogę odtrąbić mały sukces. Skończyłam top mojego Lodowego Królestwa. Gotowy top położyłam dziś na łóżku w sypialni i bardzo mi się podoba. Najważniejsze, że nie tylko mi, więc mogę kończyć tę pracę. Kiedy przygotowuję użytkowy patchwork zawsze myślę o osobach, które będą go oglądały na co dzień. Nie jest problemem zrobić coś dla siebie, ale dostosować się do gustu innych domowników – to wyzwanie!

Gotowy top ma wymiary ok. 180×210 cm. Składa się z 42 bloków (każdy po 12×12 cali).

gotowy top Lodowe królestwo elazeman.pl

Jak uszyć taki prosty blok w sprytny sposób pisałam poprzednio.

Dziś jeszcze kilka słów o tkaninach. Poleciałam tu z klucza kolorystycznego. Użyłam tkanin niebieskich i szarych. Część to moje zapasy, część dokupiłam specjalnie do tego projektu.  Po uszyciu drugiej Gypsy Wife zostało mi sporo niebieskich tkanin i trafiły właśnie tu.

gotowy top Lodowe Króleswto elazeman.plNie przestrzegałam tu zasady o niełączeniu palet czystych ze złamanymi, ale jakoś bardzo akurat tutaj mi to nie przeszkadza. Niebieski to fajny kolor – w zasadzie wszystkie odcienie do siebie pasują. Szkoda, że z zielonymi to nie działa 🙁 Równie dobrze narzuta mogłaby nosić nazwę “Niebieski miszmasz”.

gotowy top Lodowe Królestwo elazeman.pl

Teraz przyszłą pora na pikowanie. Mam do skończenia Palisady (wypikowane w połowie), Gypsy Wife II i Lodowe Królestwo.  Palisady muszę skończyć pierwsze, bo już za długo leżą. Jeszcze trochę i kot uzna, że to jego leżanka.

Zdjęcia zrobiłam na zewnątrz, ale pogoda u nas już jesienna – mokro i pochmurnie. Na szczęście jest dość ciepło, więc dzisiejsze popołudnie spędzę w plenerze, z dala od maszyny!

Pozdrawiam

Ela

Lodowe Królestwo gotowy top elazeman.pl

 

Podobne wpisy

4 komentarze

  1. Fajny ten top, podoba mi się. Chyba coraz bardziej podobają mi się proste rzeczy. Dobrze wyglądają te nieoczywiste “wtrącenia” kolorystyczne.

  2. Fajny top. Dlaczego z zielonymi to nie działa. Mam sporo różnych zielonych szmatek w różnych odcieniach i wzorach. Chciałam uszyć z nich top w plusy. Ciekawa jestem jak wyjdzie.

    1. Próbuj. Przykładaj i oceniaj. Mnie zawsze coś z zieleniami nie gra i ciężko mi się je dobiera.

Możliwość komentowania została wyłączona.