Monstera Wzór na patchworkowy blok techniką PP
W moim domu rodzinnym ta roślina nazywana była filodendronem. Rosła z imponującą prędkością, aż przerosła skromne możliwości metrażowe naszego mieszkania w bloku i znalazła miejsce w większych metrażach, u kogoś z rodziny. Obecna moda na motyw liści monstery przywołała moje wspomnienia.

Monstera Wzór do pobrania

Wzór jest dostępny w moim sklepie. Rozrysowałam go już dość dawno temu, ale teraz nadszedł czas, aby go opublikować.

Liść monstery szyjemy techniką paper piecing. Wzór zawiera szablony w odbiciu lustrzanym. Całość ma 8×9 cali.

Jaki kolor wybierasz?

Swój liść monstery możesz uszyć realistycznie – na zielono lub bardziej ekstrawagancko. Do uszycia tego wzoru wystarczą dwie tkaniny. Zadbaj tylko o kontrast między nimi. Proponuję kilka wersji kolorystycznych i sposobów wykorzystania wzoru, ale Ty zrób to po swojemu 🙂

Wzór można wykorzystać w dowolny sposób: uszyć mini quilt, poduszkę, bieżnik na stół, a może coś większego?

Moja wersja Monstery

Ja zdecydowałam się na uszycie poduszki. Użyłam tkanin farbowanych ręcznie. Zdecydowałam się na zielony kolor liścia. Może następna wersja kolorystyczna będzie odważniejsza?

Monstera Wzór PP

Jak to działa?

Wzór przygotowałam w formacie PDF. Pobranie wzoru będzie możliwe po dokonaniu zapłaty. Link do pobrania pliku otrzymasz w wiadomości e-mail. Będzie on także dostępny po zalogowaniu się na stronie “Moje konto” w sklepie.

Szablony należy wydrukować na domowej drukarce lub w punkcie usługowym. Jeśli zależy Ci na rozmiarze bloku jak we wzorze (8×9 cali) pamiętaj o ustawieniu “skala 100%” lub “faktyczny rozmiar” (w zależności od modelu drukarki).

Do końca tygodnia obowiązuje promocyjna cena wzoru, więc proszę się częstować 🙂

Pozdrawiam
Ela

Podobne wpisy