Dlaczego na stronie poświęconej patchworkom chcę pisać o przyjaźni? I jeszcze na Dzień Kobiet akurat? Bo gdyby nie patchwork nic bym o przyjaźni nie wiedziała. O przyjaźni z innymi kobietami.


Zaczyna się od wspólnych pogaduszek …

Zaczyna się od wspólnych pogaduszek o szmatach, igłach i nitkach, od wspólnego szycia. Przeradza się w “dobrą znajomość”, którą ja czasem boję się nazwać przyjaźnią, bo przecież to takie wielkie słowo, a ja boję się wielkich słów, patetyzmu i wszelkiej przesady.

Dziś jednak gotowa jestem przyznać przed sobą, że dzięki patchworkowi mam wspaniałe przyjaciółki. Takie, z którymi mogę pogadać nie tylko o nitkach i szmatkach, ale o życiu w ogólności, takie, na które mogę liczyć i one mogą liczyć na mnie.

Jest to chyba najlepszy prezent, jaki możemy zrobić sobie same, nie tylko z okazji Dnia Kobiet: być ze sobą, wspierać się, cieszyć się razem z sukcesów i wspólnie opłakiwać porażki. Bardzo się cieszę, że coraz więcej kobiet to rozumie i tworzy kręgi pełne dobrej energii, skupione wokół ważnych i mniej ważnych spraw, które nas dotyczą. Takim kręgiem jest nasz Patchwork Cokolwiek Pomorski.


Ostatnio usłyszałam zdanie…

Ostatnio usłyszałam zdanie “bo wy macie tak fajnie w tym Gdańsku, tak dużo się u was dzieje”. Myślę, że dzieje się u nas tak dużo, bo zaufałyśmy sobie, lubimy się, przyjaźnimy się. Nikt nie przyszedł do nas z gotowcem, samo się nie dzieje. Do “dziania się” jest potrzebna wspólna dobra energia i chęć współpracy. Działamy razem już ponad trzy lata, więc to chyba się sprawdza i mam nadzieję, że energii wystarczy nam jeszcze na długo.


Internety dają nam możliwość…

Internety dają nam możliwość tworzenia kręgów wirtualnych. Można mieć przyjaciółki nie tylko zza miedzy, ale z całej Polski, jak nie dalej. Są takie wirtualne znajomości, które przeradzają się w całkiem realne. Kto pamięta “Hafciki” albo “Multiply”? Tam tworzyły się takie pierwsze kręgi kobiecej współpracy skupionej wokół rękodzieła. Dziś z niektórymi wówczas poznanymi dziewczynami znamy się nie tylko wirtualnie 🙂 Kiedy słyszę narzekania na social media, czy internet, myślę, że ja na tej rewolucji zyskałam, a nie straciłam. A zyskałam właśnie przyjaźnie z innymi kobietami interesującymi się rękodziełem.

MG 7708m2

Z okazji Dnia Kobiet…

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim moim czytelniczkom, żeby odkryły w sobie moc przyjaźni!

Pozdrawiam serdecznie
Ela

Podobne wpisy