O mnie


To jest moja strona osobista w formie bloga, poświęcona moim pasjom. Zajmuję się głównie szyciem, w szczególności quiltów i patchworków. Dzielenie się moim doświadczeniem, radościami (i porażkami) pomaga mi cieszyć się tym, co robię.Szyciem patchworków zajmuję się z większą lub mniejszą intensywnością już od wielu lat. Swój pierwszy duży patchwork – narzutę z recyklingowych łatek uszyłam w 1992 r. 🙂

Na blogu pokazuję moje prace w trakcie projektowania i szycia, ale także przedstawiam porady i tzw. tutoriale (samouczki) jak uszyć poszczególne elementy patchworku, czy całe wzory. Staram się, aby te porady były przydatne także dla osób, które zaczynają swoją przygodę z szyciem patchworków i pikowaniem. Bardzo cieszy mnie coraz większa popularność patchworku w Polsce i rosnąca grupa szyjących.

Miło mi, że mnie odwiedzasz, zachęcam Cię także do komentowania poszczególnych wpisów oraz odwiedzania mnie na Facebooku i Instagramie, gdzie “na gorąco” umieszczam zdjęcia z tego co aktualnie u mnie pod maszyną. Linki znajdziesz na bocznej szpalcie mojego bloga. Zapraszam!

Wszystkie materiały: teksty, zdjęcia, rysunki są mojego autorstwa (jeśli nie zaznaczono inaczej). Proszę o niekopiowanie materiałów bez mojej zgody. 

Kontakt do mnie poczta@elazeman.pl


This is my personal blog, dedicated to my passions. I do sewing, mostly of quilts and patchworks. It helps me to enjoy what I do, when I share my successes (and failurs). I sew patchworks for many years, with different intensity over that time. I did my first big patchwork – coverlet made from recycled patches, in 1992 🙂

I show here my works during designing and sewing, but also present some pieces of advice and tutorials about different elements of patchwork or whole patterns. I try to make it friendly also for beginners. I’m really happy that patchwork becomes more and more popular in around the world.

It’s nice to have You here, I also encourage You to comment the blog and visit my Facebook and Instagram, where I post pictures of what I’m currently working on. You can find all the links on the side menu of my blog. You’re welcome!

All the materials: texts, pictures, drawing are done by me (if it doesn’t say otherwise). Please, don’t copy them without my permission. 

You can contact me at poczta@elazeman.pl