Mój system do tworzenia bloga poucza mnie czasem: “napisz więcej wartościowych treści dla swoich czytelników”. To się biorę do pisania, choć z tą wartościową treścią może być problem. Wzięło mnie na sprawdzenie czy lubię szyć OBW, czyli One Block Wonder, a po naszemu – kalejdoskopy.

No i się uszyło:

One Block Wonder

To dość zwariowana metoda szycia. Polega w skrócie na tym, żeby niezbyt piękną tkaninę (zwykle, ale kto by ciachał piękną) pociachać na trójkąty i pozszywać w heksagony. Złożone do kupy dają efekt kalejdoskopu.

Po szczegóły techniczne odsyłam do samouczków i tutoriali , których  trochę jest w sieci. Najlepiej szukać filmów instruktażowych na you tubie, bo tu jest ważna i kolejność działań, i precyzja.

One Block Wonder

One Block Wonder to technika, której raczej nie polecam początkującym, chyba, że ktoś jest od urodzenia niesłychanie precyzyjny i dokładny, wtedy sobie poradzi bez praktykowania na czymś prostszym.

one block wonder

Pokazuję fragmenty, bo mnie wzięło dziś na pisanie, ale pogoda jest niefotograficzna – nie mam nawet gdzie zrobić zdjęć całego topu. Planuję zrobić z tego cudaka obrus. Czeka teraz w kolejce do pikowania. Generalnie OBW to nie jest moja jedyna praca szyciowa w ostatnim czasie. Sprawdzam, czy lubię inne techniki, ale efekty nie nadają się do publikacji 🙁

No i uszyłam kilka sztuk odzieży 🙂

Pozdrawiam

podpis

*To jest cytat z pewnego Maćka, dziś już całkiem dorosłego, ale jako dziecko zadawał mi takie fajne pytanko przy jedzeniu 😉

Podobne wpisy

5 komentarzy

  1. Ciekawa jestem skończonego :), zapowiada się świetnie!
    Mój synek zadawał mi identyczne pytanie: mamo, czy ja to lubię?

    1. Lubię. Tylko nie wiem, czy to przelotny romans, czy coś trwalszego 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.