Kto tu zagląda, zapewne zauważył sporo zmian w ostatnim czasie. Między innymi pojawił się tu mały sklep dla quilterki. Dziś post na ten temat i prezent dla Ciebie 🙂

Po prostu patchwork

Moja strona pod adresem elazeman.pl istnieje od 2015 roku. Wtedy to przeniosłam prowadzenie bloga, który wcześniej prowadziłam na Bloxie i (później) Blogspocie, na własna stronę. Przez wiele lat traktowałam patchwork jako hobby i o tym pisałam. Dzieliłam się z Wami swoimi pomysłami, pokazywałam projekty: te skończone, te w trakcie i te, które nigdy nie doczekały finału. Co jakiś czas wstawiałam tutoriale (samouczki) i porady o szyciu patchworku. Robiłam to głównie z myślą o osobach początkujących.

Niemal rok temu zrezygnowałam z pracy na etacie i postanowiłam zająć się patchworkiem “na poważnie”. Przygotowania do założenia mojej firmy trwały długo i pewnie jeszcze trochę potrwa rozruch wszystkich pomysłów. W każdym razie od czerwca 2020 zostałam sama sobie sterem i okrętem. Teraz prowadzę własną firmę pod nazwą “Pracownia Patchworkowa Elżbieta Zeman”. Tak na marginesie – wybierajcie łatwiejsze nazwy swoim biznesom : patchworkowa? paczłorkowa? paczkowa? potworkowa? 🙂

logopracownia

Sklep

Strona elazeman.pl została moją stroną firmową. Znajdziecie tu wizytówkę mojej działalności i ofertę firmy. Niedawno uruchomiłam sklep, w którym obecnie możecie kupić instrukcje i wzory w formacie PDF (do pobrania i samodzielnego wydrukowania). Od dziś działają już szybkie płatności online, dzięki czemu można cieszyć się zakupionym wzorem praktycznie od ręki. W tym zakresie zaufałam firmie Blue Media.

banner 1215x200A

Czy to oznacza, że teraz wszystko będzie tu płatne? Otóż nie. Zamierzam nadal udostępniać niektóre treści za darmo, tak jak to robiłam do tej pory. W sklepie jest kategoria “Za darmo”, gdzie znajdziecie materiały, które już znacie, takie jak Planer patchworkowy, czy instrukcję szycia Mini kosmetyczki. Umieściłam tam także starszą instrukcję, gdzie pokazuję jak uszyć blok Old Maid Puzzle. Wydaje mi się, że nadal może się przydać. Zamierzam rozwijać tę kategorię i dodawać nowe, ciekawe materiały całkowicie za darmo dla moich Czytelniczek.

W sklepie znajdziecie w tej chwili trzy wzory do uszycia metodą paper piecing :

Wszystkie zostały sprawdzone przez testerki, za co bardzo im dziękuję. Wzory są przeznaczone  do pobrania i samodzielnego wydruku. Zawierają szablony do szycia metodą paper piecing (PP). Wystarczy wydrukować na domowej drukarce lub w punkcie usługowym i można szyć.

Zdecydowałam się także na opublikowanie instrukcji “Barwniki Procion MX w praktyce” Dlaczego? Wiele osób pyta mnie o warsztaty online z farbowania. Przemyślałam to i doszłam do wniosku, że farbowanie przez internet u mnie się nie sprawdzi. Tu jest potrzebny udział osobisty – dotknięcie tkaniny. Tak prowadzę moje warsztaty i nie chcę z tego osobistego doświadczania przez uczestniczki rezygnować. Wiem, że czasy są ciężkie i nie każdy może przyjechać na warsztaty, dlatego zachęcam do samodzielnego farbowania w domu. Instrukcja zawiera wszystkie kroki po kolei, pozwalające na pierwsze samodzielne farbowanie.

Treści cyfrowe – jak to działa?

Pobranie pliku jest możliwe po dokonaniu zapłaty (nie dotyczy plików za darmo). Link do pobrania pliku otrzymasz w wiadomości e-mail. Będzie on także dostępny po zalogowaniu się na stronie “Moje konto” w sklepie.

Aby pobrać wzór trzeba zaakceptować  zgodę na dostarczenie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym (bez prawa odstąpienia od Umowy). Ze względu na charakter produktu (plik cyfrowy) zwrot nie jest możliwy. W trakcie zamawiania trzeba wyrazić na to zgodę w odpowiednim “okienku” : Wyrażam zgodę na dostarczenie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, bez prawa odstąpienia od Umowy.

Wszystkie szczegóły dotyczące zawieranej umowy znajdziecie oczywiście w Regulaminie Sklepu.

Następne projekty

Moja Pracownia Patchworkowa to nie tylko sklep dla quilterek, o którym tu piszę. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła przedstawić Wam kolejne projekty nad którymi obecnie pracuję. Pomysłów mam sporo, tylko czasu do realizacji czasem już brak.

Prezent – planer na wrzesień 2020

Dla wytrwałych obiecany prezent:

Zapraszam do pobrania (całkowicie za darmo) pliku w formacie PDF zawierającego miejsce do planowania patchworków na wrzesień 2020. Zaprojektowany jest w delikatnej kolorystyce, ozdobiony szlaczkiem z klasycznych patchworkowych bloków. Mam nadzieję, że w nadchodzącym miesiącu znajdziecie czas, aby wszystkie zaplanowane patchworki uszyć 🙂

Pozdrawiam
Ela

 

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Elu, dziękuję za kartę progresu quiltów 🙂 planować dni nie mogę ale progres quiltów oraz inwentaryzację zrobię z przyjemnością! Tzn z obawą ileż mam UFOków 😀

Możliwość komentowania została wyłączona.