Tak wiem, że już 11 stycznia 🙂 Mam w tym roku dłuugi rozbieg! Dlatego dopiero dzisiaj publikuję wpis pod hasłem “co warto w styczniu”. Będzie to kilka różnych pomysłów do rozważenia dla Was. Patchworkowych pomysłów, oczywiście!

MG 6264mk

Po pierwsze: Aukcje dla WOŚP

Już w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mam swój mały udział w przygotowaniu pięknej narzuty wystawionej na aukcji. Narzuta wygląda tak:

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/patchworkowe-serce-dla-wosp-8791015568?fbclid=IwAR2p65-JpNvN7k-JUkdCHuIbkZloQWvvXhdvkzi1ZkfrncpF4fx4m1dSpio Aukcja kończy się jutro, więc reklamujcie fanom patchworku! W jej przygotowaniu brało udział wiele osób, szefowała nam Joanna 🙂

Druga aukcja o której chcę wspomnieć dotyczy patchworkowej narzuty przygotowanej przez grupę “Patchwork Wielkopolski”. Piękna, energetyczna praca! Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/narzuta-dla-wosp-patchwork-130x200cm-8834761256?fbclid=IwAR0qfUEMgxJD_yzj6Zf4WFOIVm7pMAJoQeR7C-AAkG5kSTBEhZEqxjFYsYM

Na pomoc Australii

Udało mi się dorzucić małą cegiełkę na rzecz pomocy zwierzętom w płonącej Australii. Kupiłam wzór Elisabeth Hartman “Koala”. (link: https://ohfransson.bigcartel.com/product/koalas-pdf-quilt-pattern ) Dochód autorka przeznaczyła na ten cel. W tej akcji już nie można wziąć udziału, ale inne pomysły dla szyjących patchworki jak pomóc znajdziecie tu: https://misterdomestic.net/2020/01/08/auction-for-australia/

koala

Photo by David Clode on Unsplash

Roczne wyzwanie Mystery Quilt

Styczeń to dobry moment, aby dołączyć do rocznego wyzwania w stylu “co miesiąc nowy blok”. Małgosia z bloga http://maggiebusybee.com/ proponuje tego typu zabawę na 2020 rok. Styczniowy blok wygląda zachęcająco, a wpis ze wskazówkami jak uszyć już się ukazał: http://maggiebusybee.com/2020/01/08/fluffy-winter-mystery-quilt-along-2020-puszysta-zima-wspolne-szycie-tajemniczej-narzuty-2020/

Propozycja nr 2 – po angielsku – projekt na 2020 od Pat Sloan: https://www.ilovetomakequilts.com/out-west-sew-along.html Tu również już macie blok na styczeń.

Oba projekty są bezpłatne. To co? Szyjecie tajemnicze quilty w tym roku?

Co warto kupić?

W styczniu w wielu sklepach trwają wyprzedaże. W Polsce rynek sklepów patchworkowych bardzo nam się skurczył. Z wyprzedażami tym bardziej krucho. Za to cieszą mnie nowości, które można zakupić w Kiltowo.pl. Są piękne tkaniny i nowe przydasie. Wśród nich taka mata:

https://www.kiltowo.pl/pl/p/Dwustronna-mata-do-ciecia-i-prasowania/1781 – znam ten produkt, bo używa go od pewnego czasu moja siostra Karolina. Świetna sprawa na wyjazdy, kursy itd. Dobrze zdaje egzamin jako mini deska do prasowania ułożona przy maszynie.

Do kompletu przyda się małe żelazko Prym. Mam ten model i polecam. Poprzednie małe żelazeczko (no name) skończyło żywot bardzo szybko, bo termostat przestał działać. To jest OK. Do kupienia w wielu miejscach w sieci (na szybko namierzyłam w kiltowo.pl i dresowka.pl)

MG 6153

Z noworoczną energią (wciąż) pozdrawiam styczniowo!
Ela

Similar Posts

2 Comments

Comments are closed.