Niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju

Tkaniny farbowane ręcznie

Zapoznaj się z ofertą tkanin farbowanych przeze mnie ręcznie w pojedynczych egzemplarzach. “Projekt Mandala” to wynik moich wieloletnich eksperymentów i doświadczeń w farbowaniu tkanin. Farbuję wysokiej klasy barwnikami Procion MX, zapewniającymi trwałość koloru i piękne wybarwienia. W ofercie mojej Pracowni znajduj się także tkaniny farbowane barwnikami naturalnymi – roślinnymi.

Tkaniny Farbowane ręcznie
Wykorzystaj w swoich projektach artystycznych

Mandale farbowane lodem

Są to kupony tkaniny farbowane ręcznie o wymiarach ok. 115 cm x 115 cm. Każdy kupon powstał w wyniku twórczego eksperymentu, dlatego wzór uzyskany na tkaninie jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.

Fantazyjne wzory powstają w wyniku procesu barwienia, poprzedzonego odpowiednim zamotaniem tkaniny. Barwnik rozprowadza się wolno, penetrując warstwy tkaniny w różnym tempie, w zależności od prędkości i sposobu rozpuszczania się lodu, będącego nośnikiem farby.

Tkaniny farbowane ręcznie
zest1 2
Zawsze pasują do siebie

Zestawy tkanin

W każdym zestawie znajdują się trzy kupony tkanin farbowanych ręcznie, o wymiarach 110 cm x 110 cm . Ich sposób farbowania powoduje, że kolory nieco wzajemnie się przenikają, tworząc zestaw idealny do wykorzystania w jednym projekcie.

Głębokie kolory w niepowtarzalnej kolorystyce to sposób na niepowtarzalny projekt artystyczny, czy użytkowy.

Farbowanie to moja pasja

Projekt Mandala to efekt pasji i doświadczenia budowanego od kilku lat. Farbuję, szyję z tkanin farbowanych ręcznie, uczę farbowania na kursach i warsztatach.

Farbując tkaniny wykorzystuję wysokiej klasy barwniki Procion MX firmy Jacquard. Równolegle rozwijam swoją wiedzę i umiejętności w zakresie farbowania naturalnego. Farbuję barwnikami uzyskanymi z roślin. Specjalizuję się w farbowaniu naturalnym indygo oraz barwnikami uzyskanymi z roślin pospolicie rosnących w Polsce.

Tkaniny farbowane ręcznie aktualnie w sprzedaży: