O mnie

Nazywam się Ela Zeman. Zajmuję się projektowaniem, szyciem i pikowaniem patchworków. Lubię mieć wpływ na moje prace od A do Z – zaprojektować je, uszyć, ale także „wyprodukować” swoje własne materiały.

Często wykorzystuję tkaniny farbowane ręcznie. Farbowaniem zajmuję się z Siostrą Karoliną, dlatego cykl wpisów w tym temacie nazwałam „ Ja z siostrą”. Stosujemy różne metody farbowania, często eksperymentujemy, farbowanie to nasza wspólna pasja, rozwijamy się w niej, wciąż poznając nowe sposoby wykorzystywania różnych barwników, także naturalnych.

Lubię dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem. Między innymi współpracuję z gdańską Pracownią Koty na Płoty, gdzie możesz brać udział w moich kursach i okazjonalnych pokazach patchworkowych technik.

Społeczność polskich patchworkarek jest dla mnie ważna. Od trzech lat tworzę wraz z entuzjastkami patchworku z bliższych i dalszych okolic grupę  Patchwork Cokolwiek Pomorski. Raz w miesiącu spotykamy się “na szycie” w Gdańsku. Organizujemy wspólne pokazy naszych prac, szyjemy grupowe projekty, spędzamy razem czas ucząc się na wzajem i wspierając w rozwijaniu naszej wspólnej pasji. Byłam współorganizatorką wystawy naszej grupy w Wejherowskim Centrum Kultury, a także przygotowałam pamiątkowy album dla uczestniczek.

Działam także na nieco szerszą skalę i angażuję się w projekty Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Pełnię funkcję wiceprezeski Stowarzyszenia, jestem koordynatorką i organizuję wiele przedsięwzięć i projektów Stowarzyszenia: wystaw, konkursów, spotkań.

Jestem redaktorką naczelną czasopisma pt. “Szyjemy Patchwork”, którego głównym założeniem jest popularyzacja patchworku oraz budowanie społeczności poprzez wymianę doświadczeń.

Miło mi, że mnie odwiedzasz, zachęcam Cię także do komentowania poszczególnych wpisów oraz odwiedzania mnie na Facebooku i Instagramie, gdzie “na gorąco” umieszczam zdjęcia z tego co aktualnie u mnie pod maszyną. Linki znajdziesz w stopce mojego bloga. Zapraszam!

Farbowanie

Pokazy, warsztaty, kursy

Wystawy


Chętnie biorę udział w konkursach i wystawach patchworkowych. Niektóre z tych wydarzeń współorganizuję. Więcej o wystawach (link)

Wszystkie materiały: teksty, zdjęcia, rysunki są mojego autorstwa (jeśli nie zaznaczono inaczej). Proszę o niekopiowanie materiałów bez mojej zgody.