Co proponuję w ramach warsztatów Indygo i shibori?

Już jutro w mojej Pracowni odbędą się warsztaty indygo i shibori. Co proponuję w ramach warsztatów?

Kadź indygo

To 5-godzinne spotkanie obejmuje naukę wszystkich etapów przygotowania i wykonania kadzi indygo. Wykonujemy kadź chemiczną, gdyż daje pewność uzyskania ładnych wybarwień 🙂 O innych sposobach wydobycia niebieskości uczestnicy dowiedzą się z pogadanki.

Znajomość procesu kadziowania, jego chemicznego przebiegu, pozwala później samodzielnie powtórzyć nie tylko to, co zrobimy wspólnie na warsztatach, a więc kadź chemiczną, ale także samodzielnie eksperymentować w domu, do czego bardzo zachęcam.

Shibori

Gładki niebieski jest nudny? Dla wielbicielek wzorków na tkaninie proponuję zapoznanie się z japońska sztuką shibori. Oryginalnie była ona wykorzystywana do zdobienia tkanin farbowanych indygo. Spróbujemy zanurzyć się odrobinkę w dalekowschodniej kulturze. Shibori wymaga cierpliwości i dokładności. Sprawdzimy jak nam pójdzie terminowanie w tym trudnym rzemiośle.

Materiały edukacyjne

Dla uczestniczek kursu “Indygo i shibori” przygotowałam materiały edukacyjne w formacie PDF. Zawiera dokładną instrukcję farbowania indygo.

warsztaty indygo

To już jutro

Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze i będziemy mogły pracować w pięknych okolicznościach przyrody. Zdjęcia w tym wpisie zostały wykonane w czasie ubiegłotygodniowych zamkniętych warsztatów o nieco rozszerzonym programie. Farbowałyśmy także odzież 🙂 Zdjęcia przedstawiają prace uczestniczek. Dziękuję za zgodę na publikację 🙂

Jeśli masz ochotę na warsztaty indygo i shibori indywidualnie lub w małej 2-3 osobowej grupie zapraszam do kontaktu. Szczegóły i termin do uzgodnienia: Tel. 515 808 092 lub poczta@elazeman.pl

Zapraszam!

Aktualna oferta (sierpień 2021) : warsztaty-indygo-i-shibori-kurs-farbowania-tkanin

indigo dye