Proponuję Ci podróż w tajemniczy świat – niebieskiego barwnika z długą i bogatą historią. Czy chcesz nauczyć się farbować swoje własne tkaniny/wełny do projektów szyciowych na ten niepowtarzalny odcień niebieskiego? Jeśli masz ochotę na coś świeżego i nowego – zapraszam na warsztaty indygo i shibori!

warsztaty indygo

Cenisz oryginalność?

Chcesz, aby Twoje projekty były jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne? Tkaniny farbowane indygo możesz wykorzystać do swoich projektów artystycznych i użytkowych: patchworków, ubrań, dodatków. Ja fascynuję się tym barwnikiem od dawna, ale długo bałam się, że ten proces jest dla mnie za trudny, że nie podołam. Jak to bywa – obawy okazały się nieuzasadnione. Opanowałam tę technikę, farbuję indygo od kilku lat i teraz mogę dzielić się z Tobą moim doświadczeniem. A Tobie mogę obiecać, że jedyny problem jaki możesz mieć w tym procesie to ręce umalowane na niebiesko 🙂

Warsztaty indygo

To 3-godzinne spotkanie obejmuje naukę wszystkich etapów przygotowania i wykonania kadzi indygo. Wykonujemy kadź chemiczną, gdyż daje pewność uzyskania ładnych wybarwień 🙂 Znajomość procesu kadziowania, jego chemicznego przebiegu, pozwala później samodzielnie powtórzyć nie tylko to, co zrobimy wspólnie na warsztatach, a więc kadź chemiczną, ale także samodzielnie eksperymentować w domu, do czego bardzo zachęcam.

Shibori

Gładki niebieski jest nudny? Lubisz wzorki na tkaninie? Proponuję zapoznanie się z japońska sztuką shibori. Oryginalnie jest ona wykorzystywana do zdobienia tkanin farbowanych indygo. Spróbujemy zanurzyć się odrobinkę w dalekowschodniej kulturze. Shibori wymaga cierpliwości i dokładności. Sprawdzimy razem jak nam pójdzie terminowanie w tym trudnym rzemiośle.

Materiały edukacyjne

Dla uczestniczek warsztatów “Indygo i shibori” przygotowałam materiały edukacyjne w formacie PDF. Zawiera dokładną instrukcję farbowania indygo. Bardzo zależy mi, abyś również po warsztatach mogła korzystać z uzyskanej wiedzy “tajemnej” i samodzielnie kontynuować swoja przygodę z tym oryginalnym barwnikiem.

302454983 413539284098988 6434638893424604916 n

To trzecia edycja warsztatów

Letnie warsztaty “Indygo i Sibori” to już tradycja w mojej Pracowni. Co roku organizuję je dla niewielkiej grupy. Po warsztatach, z pofarbowanych w trakcie zajęć tkanin, uczestniczki szyją dla siebie poduszki, kosmetyczki, a nawet ubrania.

Poprzednie warsztaty odbywały się u mnie, na Pomorzu, a w tym roku jedyna okazja dla osób, którym do mnie jest za daleko. Tegoroczne warsztaty odbędą się 24 września w Poznaniu. Będziemy gościć w klimatycznej Pracowni Jagoda Nie Porzeczka. Pracujemy w małej kameralnej grupie, więc ilość miejsc jest ograniczona. Swój udział zarezerwuj już dziś: Tel. 515 808 092 lub poczta@elazeman.pl

Koszt warsztatów wynosi 280 zł/os. W tej cenie otrzymasz:

  • Pracę w małej grupie.
  • Materiały edukacyjne pozwalające powtórzyć cały proces samodzielnie w domu.
  • Tkaninę, barwniki, akcesoria potrzebne w trakcie zajęć.
  • Serwis kawowy w trakcie zajęć (kawa, herbata, słodkie ciasteczka)

Więcej szczegółów organizacyjnych: https://elazeman.pl/warsztaty-indygo-i-shibori-kurs-farbowania-tkanin/

1

Podobne wpisy