Z kronikarskiego obowiązku zamieszczam wpis z cyklu “Z pamiętnika pani Lali”. Będzie krótko i na temat, bo Pani Lala jest zapracowana po łokcie i nie ma czasu na długie opowieści, a tu dwa tygodnie minęły od ostatniego wpisu w naszym “Pamiętniku” 🙂

1970

Poznajecie ten wzór? Tak, to ten sam Plaid-ish 🙂 Jak widać to wzór-kamelon. Zmiana tkanin i efekt zupełnie odmienny.

Ta narzuta powstała ze specjalnej okazji. Jest prezentem na 50 rocznicę ślubu. Stąd nazwa 1970 🙂

Ma rozmiary 220×220 cm. Uszyta jest z tkanin firmy Moda (kupionych w sklepie My Bee House). Wewnątrz oczywiście ocieplina bawełniana. Całość miękka i kolorowa.

Niebieski

To kolejna praca powierzona mi przez Karolinę. Tym razem piękny top uszyty z tkanin nawiązujących stylistyką do japońskiego shibori (kolekcja firmy Moda). Karolina wybrała wzór piórek z meandrem. Myślę, że dałyśmy z Panią Lalą radę i narzuta będzie wspaniale pasowała do sypialni Karoliny.

Beżowy lap quilt

Łagodna, delikatna kolorystyka tego topu mnie zachęciła mnie do częstszego sięgania po tkaniny z takiej gamy kolorystycznej. To nieduży lap quilt o wymiarach ok. 140×160 cm.

Geometryczny

Top uszyła Alicja Suchorska. Wspaniała kolorystyka i bardzo interesujący design. Alicja wybrała wzór świderków. Myślę, że takie pikowanie bardzo dobrze dopełnia geometryczne kształty patchworku.

Informujemy z Panią Lalą, że mamy rabat dla stałych klientek 🙂 Przypominamy, że jeszcze do końca listopada można skorzystać z promocyjnej ceny pikowania. Usługa wykonana będzie przed Gwiazdką, bo terminy na pikowanie mamy dwutygodniowe. Natomiast nie mamy już wolnych terminów na szycie narzut w terminie do Świąt. Nie mogłybyśmy z Panią Lalą zagwarantować, że się wyrobimy z czasem.

Pozdrawiamy!
Ela i Pani Lala

z pamietnika pani lali 5

Podobne wpisy